| ForbiddenLove a întrebat:

Sunt un pic nedumerita.stiu ca ii o intrebare cam stupida dar laughing ...la chitara cand vrei sa faci niste acorduri de ex La major si apesi cu degetele de la mana stanga pe nu stiu ce coarde ...cu pana care o ai in mana dreapta dai peste toate cele 6 corzi sau cum vine?laughing

1 răspuns:
| theutzu a răspuns:

Cand vrei sa se auda un sunet mai subtire apesi 2 corzi care canta cel mai subtire, iar pe celalate le ti stranse sau pui palma intinsa pe ele...happy...si asa in continuu