| Raulete_Raul_1990 a întrebat:

Buna TPU am si eu o chitara dar cand dau cu mana dreapta in corzi si cu cea stanga tin notă scoate un bazait ciudat.Ce este?

Răspuns Câştigător
| biarock a răspuns:

Daca esti incepator e normal sa se auda un bazait deoarece, atunci cad faci o nota nu strangi prea tare de corzi... daca nu esti incepator e posibil sa fie mult prea apropiate corzile de grif si se lovesc de el cand dai putin mai tare.

2 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Mananca **** ala, n are legatura pana.
E posibil sa lovesti coarda prea tare si sa faci slap, ori atinge coarda griff ul, ori ti s a slabit cheita de care e prinsa coarda.
Incearca sa dezacordezi coarda care scoate sunetu ala si reacordeaz o

| OnuOnulică a răspuns:

Ești sigur că poate nu s-au stricat corzile? Recomandat ar fi să îți iei o pană de chitară e destul de ieftină în jur de 50 de lei.