| yuly_6695 a întrebat:

SUNTETI DEPENDENTI DE TELEFONUL MOBIL?
DACA DA, CREDETI CA ESTE BINE?

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Eu sunt dependenta de tel, stiu ca nu este bine, dar nu pot desprinde de el happy

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu sunt dependenta de telefon dar cred ca sunt depenenta de TPU.happyTelefonul pentru mine este doar o necesitate.happy

| psiholoaga a răspuns:

Din pacate, da. Daca l-as pierde, as pierde instantaneu legatura cu multi oameni din viata mea, pe care nu stiu de unde sa ii iau altfel. Hmmm, ma panichez. Am sa imi scot numerele de telefon pe o agenda. AZI!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu sunt dependenta de telefonul mobil. Nu-mi plac dependentele.

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru mine mobilul este o necesitate nu o dependenta (il folosesc in mare majoritate a timpului pentru convorbiri de servici. Dar stiu cum e sa fi dependent - am o fetita care daca ar putea ar sta ori pe mess ori la telefon. Nu e bine... "radiaza"

Janina
| Janina a răspuns:

Eu fara telefon.parca sunt goala...
nu stiu am devenit dependenta de el, sunt constienta ca nu e bine dar... ce sa faci asta e

mlm
| mlm a răspuns:

O necesitate, nu dependenta, am 3 si de multe ori se intampla sa sune odata, dar este in interes de servici.

| JustMeFlory a răspuns:

Nu neaparat dependenta! o necesitate mai degraba dar il folosesc ca sa tin legatura cu parintii, cu gagicul si nu numai!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da intr-un fel sunt dependenta de telefon pentru ca asa pot tine legatura cu multe persoane dragi mie si nu numai

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu prea... e indispenasbil acum, dar eu am ramas cu nostalgia fixului... poate si pentru ca erau oamenii mai sinceri, mai solidari, mai... Oameni! Acum, datorita mobilului Fenomenul minciunii a luat o amploare fantastica, poti spune ca esti undeva, si tu de fapt, esti in cu totul alta parte! ...etc, etc,... Bine?! Rau?! Azi maine o sa comunicam telepatic, vom "vedea" minciuna, si altele, dar si noi, in cuplu, daca nu vom fi onesti, vom suferi tot mai mult, din pacate!

| anonymus_1825 a răspuns:

Telefonul mobil e in zilele noastre o necesitate, si nu mai e ca altadata doar un lux. Eu mi-am lasat telefonul la incarcat intr-o zi, si am plecat prin oras. Pur si simplu din 5 in 5 minute cautam prin buzunar crezand ca l-am pierdut laughing, abia apoi imi aminteam ca e acasa.

| ka2 a răspuns:

Da. Dar si in interes de serviciu. Sincer, fara telefon esti mort in ziua de azi. Prieteni, familie, colegi, etc...

| gaby_6279 a răspuns:

La inceput da acum nu prea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt obisnuita sa am aceasta oportunitate da a suna pe oricine de oricunde si de a rezolva la telefon multe... dar mi-am uitat de curant tel acasa si nu a fost o tragedie happy
Dependent e probabil acela care daca isi uita tel acasa se intoarce dupa el, il ia si la toaleta si pe oriunde merge... zic si eu happy

| triluroz a răspuns:

Pai "depandenta"nu ma pot numi dar totusi am destula nevoie de el.Eu cel putin cu ajutorul lui vorbesc cu iubitul meu(cel mai mult pentru ca nu avem oportunitaea sa fim tot timpul impreuna)cu familia si cu prietenii.Telefonul ne face viata mai usoara si ne ajuta in multe situatii, cred ca si tie ti s-a intamplat sa treci prinr-o faza in cara mobilul tau te-a ajutat destul de mult.In concluzie desi nu este bine sa folosim in exces acest "accesoriu", majoritaea nu pot sa-si imagineze viata fara el.