| raluca13100 a întrebat:

Sunteti fani k-pop? Cum si cand ati descoperit muzica k-pop? Ce artisti ascultati din k-pop? Care sunt melodiile voatre preferate?

4 răspunsuri:
| xxdrgn a răspuns:

Buna!^^
Da, eu sunt fan k-pop de aproximativ un anisor. Am descoperit acest gen pe YouTube, cautam cate ceva, cand am dat de melodia "Teen Top - Supa Luv". De acolo, am ajuns pe la clipuri cu 2NE1, BigBang, SHINee, Infinite, Beast etc... Dupa cateva zile am inceput si o drama coreeana, iar de atunci, nu a mai fost zi in care sa nua ascult k-pop sau sa ma uit la vreo k-drama. ^^
Ascult orice artist cred eu ca merita, de la cei cunoscuti, pana la cei mai putin cunoscuti. Melodii preferate nu am, imi place tot ce am descoperit pana acum, de la balade, la hip-hop si electro, totul suna minunat! ♥