| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti fericiti? ce va face fericiti sau macar impliniti?

27 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De obicei, aşa, fericirea mă face fericită. Iar pe ea nu ştiu cine o face, nu mă întreba. Prea filosofică întrebare pentru mine.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu sunt fericit. Fericirea e un lucru ideal care cu greu se atinge. Fericirea nu inseamna starea de dispozitie de bine ca avem mancare buna si haine frumoase si sanatate etc. Fericirea inseamna cand iubesti cu adevarat, cand te simti iubit, cand exista armonie, cand esti implinit adica ai copii, ai talent etc. Fericirea e MAI MULT DECAT ATAT! E UN IDEAL CE CU GREU POATE FI ATINS!
Pe mine ma face fericit faptul ca sunt iubit.Atat.In viitor ma va face cu adevarat fericit cand voi avea o familie si vom trai in armonie, cand ne vom oferi unul altuia afectiunea, cand voi cunoaste iubirea adevarata si mai ales CAND MA VOI MANTUI!

| Woodenpints91 a răspuns:

Ştiu că probabil sună cretin ce-am să spun acum şi contrazice multe chestii pe care le-am zis în trecut, dar în ultima vreme am observat că pot să fiu fericit doar prin simplul fapt că mă lovesc zilnic de oameni mai proşti decât mine. Când îi văd, nu-mi mai treuie nimic. Chiar mă bucur că nu-s ca ei. Şi văd din ce în ce mai mulţi.
Şi da, ştiu că asta nu mă face cu nimic mai bun, dar în sineamea tot bă bucur aşa...

| WR104 a răspuns:

Sper ca nu.
Cred ca o supradoza de morfina.
Nu caut fericirea, nu m-ar implinii.

| pwp a răspuns:

Sunt fericita de unele momente.
Iar implinita nu sunt....nu am facut ceva iesit din comun sau care sa ma multumeasca.

| SaveTheNature a răspuns:

Fericiri de moment: banii, reusita la examene, sexul, fotbalul, muzica.
Fericirea eterna-sa-l gasesti pe Dumnezeu.
Fericirea mea cea mai mare este-venirea primaverii:X
-sa fac pe cineva fericit :X
-sa fiu inconjurat de un grup de oameni foarte fericiti:X
-fiul meu de 9 luni :X
-cainii vagabonzi
-sa cant:X

Dar cel mai mult ma fac fericit -oameii fericiti si primavara:X

| anonim_4396 explică (pentru SaveTheNature):

Te face mai fericita primavara decat fiul tau? hmm...

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu-mi place sa fiu fericit. (in sensul de plin de emfaza, de empatie, de sentimente si emotii, etc)
Sunt fericit asa cum sunt, ceea ce gandesc ma face fericit.

| DeyCj a răspuns:

Ceea ce fac în viață în general îmi oferă satisfacție dar fericit mă face de exemplu atunci când văd și altu fericit că se simte bine și altul(stupid sau nu asta e). Succes

| Raniia a răspuns:

Secretul fericirii mele este ca cer putin de la altii si foarte mult de la mine insumi.

| OnlyHope a răspuns:

"Fericirea- nebun cine o cauta, dar si mai nebun cine crede ca a gasit-o."
Citatul asta raspunde la multe intrebari, inclusiv la prima ta intrebare.
Cred ca voi putea fi pe deplin implinita cand voi realiza un echilibru intre corp, minte si suflet.

| Mădă0611 a răspuns:

Asa si asa.
Linistea/pacea day dreaming

| OOOLEOOO a răspuns:

Cunostinta ca nu exista nefericire.

| TheStory a răspuns:

Realizarile ma fac fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu sunt fericit. Daca as locui singur intr-o padure unde este tot timpul toamna, as fi fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzica ma face fericita chiar daca este una foarte trista sau de ce nu, black metal. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fericirea este un semnal al creierului care, pe baza elementelor ce le detine la momentul respectiv, considera ca a atins nivelul maxim de satisfactie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fericirea este efemera.Este doar o stare mentala de bine. Oricat ti-ai dori nu o poti trai la nesfarsit.Astazi ai parte de mai mult,maine de mai putin etc.
Ce ma face fericita? Zambetul unui copil,un rasarit sau un apus de soare,sa merg prin ploaie vara,sa citesc o carte intersanta, sa vad un film cu sfarsit fericit, sa vad doi oameni care se iubesc cu adevarat, sa simt atingerile iubitului, sa fac pe cei din jur sa zambeasca. Sunt multe lucruri care ma fac fericita dar toate sunt trecatoare. Ma bucur de ele si mi-as dori sa simt acest lucru mereu. Implinita? Da. Sunt.Am prieteni speciali, prieteni care imi sunt alaturi mereu, o familie frumoasa si respectul oamenilor din jurul meu.Aaa, am uitat de dusmani.Sunt implinita ca am si dusmani care nu se feresc si ii admir pentru asta.Ma fac sa devin mai buna cu fiecare clipa care trece.

| LoveToHate a răspuns:

Pe mine ma face fericita...ciocolata.

Răspuns utilizator avertizat
| chazz a răspuns:

Cand iubesc o persoana iar ea ma iubeste.
Fara dragoste nu este fericire, fara fericire nu este dragoste.
Numai bine!

| Kosmin19 a răspuns:

Multi dintre noi nu prea sunt fericiti

| AnkaAncuta a răspuns:

Banii :p

| Mada12345 a răspuns:

Da sunt fericita dar fericirea mea nu se poate exprima daca sunt inconjurata de oameni care ma iubesc sunt fericita sunt fericita cand ajut oamenii cand le dau sfaturi si cand ei imi apreciaza comportamentul si le place asa cum sunt eu si nu doresc sa ma schimb cam asta ma face pe mine fericita

| SunneR a răspuns:

Da, sunt fericit. Mă fac fericit familia, prietenii şi bicicleta. laughing

| Twain a răspuns:

Nu stiu daca o pot numi fericire..eu sunt ''fericit'' atunci cand sunt singur si imi vad de ale mele.

| TheDarkReaper a răspuns:

Esti fericit daca privesti doar partile bune din viata, asta e secretul.
esti trist daca privesti doar partile negative din viata, asta e motivul.
Bineinteles, o viata ecilibrata are si faricire si tristete. daca esti fericit tot timpul o sa te plictisesti de ea si vei cauta tristete, ba chiar vei da singur in ea.
Daca esti trist tot timpul la un momendat vei vrea sa parasesti neaparat lumea prin orice mijloc(asta cel putin in, posibil, 45% din cazuri)