| asdfghjkloveyou a întrebat:

Sunteti pasionati de ceva? Daca da, de ce anume? Si cum ati devenit pasionati de acel lucru?

Răspuns Câştigător
| Elenaaa23 a răspuns:

De desen, fotografii si scris.
Imi place la nebunie sa dezenez, dar nu am luat niciodata cursuri cu toate ca am putin talent. Nici nu stiu cand a aparut pasiunea asta. De cand eram la gradinita imi placea sa fac tot felul de desene pe felicitari si faceam desene pentru verisorii mei pe care sa le coloreze( asta atunci cand nu pictam usile sau frigiderul impreuna).
Pasiunea pentru fotografiere am descoperit-o de curand. Cred ca ideea mi-a venit de cand m-am uitat la next top model. Cand eram mai mica voiam sa fiu fotomodel, dar asta este o meserie trecatoare. Asa ca atunci cand am vazut fotografii de la next top model mi-am zis ca este foarte frumos ce fac ei si este o meserie pe care o poti practica la aproape orice varsta. Atunci m-am gandit ca poate cine stie reusesc sa devin fotograf intr-o zi. Asa ca am luat un aparat, am facut cateva poze si mi-am dat seama ca imi place foarte mult, si chiar pot sa fac poze foarte reusite. Dintr-o simpla incercare de a experimenta ceva nou am facut o pasiune adevarata.
Iar pasiunea pentru scris am descoperit-o datorita profesorului meu de limba romana.( cu care din pacate am apucat sa fac doar un semestru). Eram in clasa a cincea, cand imi amintesc ca uram sa scriu si sa inventez povesti. El ne cerea sa facem compuneri aproape in fiecare zi. Si intr-o zi am avut de facut un basm de vreo doua pagini. L-am facut si l-am citit in timpul orei. La final profesorul m-a intrebat daca nu cumva l-am luat de pe internet, deoarece era foarte reusit si original. Cand i-am spus ca nu, mi-a zis ca am talent si ca nu ar trebui sa ma opresc. Iar eu i-am urmat sfatul, iar acum am ajuns sa castig aproape numai premii de locul intai, nationale si internationale la sectiunea creatie literara. Acum pot sa inventez o poveste si numai uitandu-ma la un lucru.
As putea sa fac oricare dintre aceste lucruri o zi intreaga fara sa ma plictisesc sau sa obosesc si mi s-ar parea ca au trecut doar cateva minute. Pe cand daca as face matematica zece minute as avea impresia ca am facut ore intregi.
Scuze ca am scris atat de mult, dar am un talent inascut in a lungii vorbawinking
(o alta pasiune de-a mea).
xoxo

6 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Karate. De când eram mică mă atrăgeau artele marţiale, şi m-am apucat debea acum 3 ani.

| Casica a răspuns:

Eu, de actorie. De mica am inceput. Imi spunea mama ca pupam borcanele in bucatarie ( Ca si cum ar fi oameni ). Acum inca continui asta. Am tot repetat roluri. Iar acum uite ca am reusit sa plang cand vreau. Vreau sa devin actrita, pentru ca asta este pasiunea mea. Tu ai vreo pasiune? Cum ai dobandit-o?

| asdfghjkloveyou explică (pentru Casica):

Eu ma uit la serialelaughingSi citesc carti.Pai prin clasa a 5a m-am uitat la gossip girl pentru prima data si de atunci imi place la nebunie.Si am continuat cu alte si alte seriale.Carti imi plac in general de actiune, ma plictisesc descrierile.Imi plac, mai ales, autorii straini.

| asdfghjkloveyou explică:

Trebuie sa fac o compunere despre asta.Eu sunt pasionata de serialelaughingsi de multe alte lucruri pe care nu le pot spune intr-o compunere.Sa fie ceva frumoslaughing

| Elenaaa23 a răspuns (pentru asdfghjkloveyou):

Daca e vorba de o compunere cred ca eu ti-am dat niste idei pe acolo laughing