| lanadelsex a întrebat:

Sunteti pro sau contra Sabinei ( eleva amenintata cu moartea pentru ca a purtat tricolorul )? Daca vreti drepatate, semnati petitia : http://www.yousign.org/ro/tricolor#

3 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Si-a cautat-o cu lumanarea pana la urma, doar nu era ca ungurii s-o ridice in slavi ca-si poarta tricolurul chiar de ziua lor nationala (intr-o scoala predominant maghiara, din cate am inteles). Multi profesori habar nu au cum sa actioneze in situatii de genul, dar cu toate asta prea o slavim si mediatizam. Dac-o iei la rost i se cam duce patriotismul, ramand doar o idee implantata ca la multi, doar ca in cazul ei, in cadrul unei scoli e mult mai usor sa faci zarva.
Minoritatile trebuie sa priceapa, nu noi avem nevoie de ei ci ei au nevoie de Romania pentru ca aici lucreaza, aici locuiesc si aici se hranesc. Atata timp cat nu sunt in stare sa respecte sunt liberi sa plece. Noi nu suntem obligati ca in tara noastra sa le respectam traditiile lor.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Cred că-i stupid faptul că de-acu' toţi idioţii sunt patrioţi şi că se mănâncă căcat şi-n Moldova şi alte regiuni care n-au nicio tangenţă cu ungurii.
Mă piş şi pe aia şi pe unguri.

| etudor a răspuns:

Fiecare e liber sa poarte ce fel de panglica doreste! Cred ca era drogat cel ce s-a dedat la acest gest de amenitare.