| SexoasaTha a întrebat:

Si voi credeti ca aceasta eleva ar trebui exmatriculata pentru ca a venit cu o bentita tricolora la scoala?
http://jurnalul.ro/......39601.html

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce se pare ca au uitat ungurii, e ca asta e Romania, nu Ungaria.Si daca i-am lasat sa se stabileasca aici, nu inseamna ca ei pot face legea in tara noastra. Fata asta e romanca, a venit cu bentita tricolora in Romania! Am ramas afis cand am vazut stirea.Cei care care s-au luat de fata asta ar trebui trasi la raspundere si mai ales diriginta ei, nu avea nici un drept sa faca ce-a facut.
Cei de la conducere ar trebui sa faca ceva in privinta ungurilor, prea si-au luat-o in cap.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum sa fie exmatriculata? Doamne fereste! Tu asta crezi? Este simbolul national si trebuie purtat cu mandrie.Chiar daca nu avem o parere prea buna despre cum a ajuns Romania.Nu scrie nicaieri in regulamentul scolar ca nu ai voie sa faci asta.Bravo ei.Tot respectul pentru ce a facut.Mai rau e de bozgorii care au jignit-o in propria tara.Personal nu am nimic cu ei dar se vede clar ce vor sa faca.Sa ne stirbeasca tara.Iar noi, ca sa nu avem conflicte cu ei, stam ca strutul si nu luam masuri.Ma refer la masuri legale.Nu altceva.Ma repet.Mult RESPECT pentru acest gest.

| mona a răspuns:

Nici intr-un caz, nu ar trebui exmatriculata pentru asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că directorii şi profesorii(maghiari) ai acelei şcoli ar trebui să fie spânzuraţi.

Fir-ar ale naibii ele de legi şi amenzi. Întrebarea ta mi-a adus aminte de ceva: Când gunoiul ăla, maghiar, nu-i mai ţin minte numele ăla idiot, a " spânzurat " o păpuşă în mijlocul străzii, spunând că acea păpuşă îl reprezintă pe Avram Iancu, nu s-au luat măsuri. Acum, cu ocazia derby-ului CFR Cluj - Rapid, un suporter a dat foc steagului Ungariei pe stadion. Mamă, imediat au sărit toate autorităţile, FRF-ul, federaţia de fotbal maghiară, jandarmeria, mass-media... cum poate ăla să facă aşa ceva?!

Am impresia uneori, că suntem conduşi de nişte bozgori deghizaţi, nu de nişte evrei castraţi(TPU, j-i-d-a-n, nu este jignire).

| BrokenArrow a răspuns:

Lol... e doar o bentiţă, nu văd de ce ar deranja pe cineva ce poartă o anumită persoană pe cap. :/
Stupid people.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Daca am ajuns sa dam afara copii pentru ca poarta o bentita cu culorile steagului Romaniei pe ea atunci ce se mai intampla cu fetele care vin la scoala cu fusta cat o palma si cu tricoul pana la buric?
S-a dus si tara asta. Se vede cat de mandrii sunt oamenii ca sunt sunt romani!
Pa, pa!

| Miky1 a răspuns:

Nu deranjeaza cu nimic.

| magazinulDepeBlog a răspuns:

Evident ca nu!
1. este un simbol national.
2. pana la urma este un mod de exprimare care nu deranjeaza sau NU AR TREBUI sa deranjeze.

Răspuns utilizator avertizat