| NubleReapper a întrebat:

Tata e betiv si in fiecare seara cand vin de la scoala urca si el in autobuz...acolo unde sunt si colegii mei...
Ce le pot spune colegilor mei daca or sa inceapa sa faca misto de mine pe tema asta?
Va rog, ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ca are o suparare mare si de aia se "trateaza".

| Vikaa a răspuns (pentru danbnz):

Un om normal la cap nu-si va ''trata'' supararile cu bautura, nu e firesc si normal, mai ales sa ai un copil.

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu au inceput pana acum, nu cred ca or sa inceapa
iar daca se intampla, atunci gandeste-te la ceva... MARET
de gen:
-incepi sa plangi in hohote si ii incui pe toti
-le oferi un tata cadou (si ce daca e betiv? calul de dar nu se cauta la dinti big grin )
-ii intrebi daca la urmatoarea petrecere vor bautura? si daca da? ghici tatal cui o sa o cumpere big grin (evident nu trebuie sa o cumpere, dar pe moment nu mai are nimeni nimic de zis)
etc.winking

| Serpisorul a răspuns:

Autoironia este cea mai buna cale de a iesi din situatiile jenante si este si cea mai amuzanta. Majoritatea comediantilor spun de cele mai multe ori lucrui despre ei, despre familia lor, despre rude, prideteni etc. ( Si nu sunt tocmai frumoase, dar sunt amuzante )
Daca vor face misto de tine, poti sa faci si tu misto cu ei. Pana la urma, nici ei, nici tu, nu spuneti o minciuna, este doar crudul adevar. De ce sa te superi? Daca momentan nu ai nici o putere sa schimbi acest lucru, poti doar sa faci haz de necaz.
Sa speram ca poate tatal tau va realiza ca nu asta este calea cea buna.

| Andreeush a răspuns:

Le spui că și ție îți e jenă de tatăl tău și nu ai ce face.