| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt rapidist. Cum sa imi fac colegii sa nu mai faca misto de mine pe tema asta?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare o să întâlnesc şi eu vreodată pe site-ul ăsta un om care să nu considere ca fiind ceartă o discuţie în care eu aduc argumente să-mi susţin opinia? Cred că-s foarte slabe şansele...

Cât despre întrebarea pusă: nu poţi să le schimbi mentalitatea colegilor tăi. Dacă ei au mentalitatea asta de oameni limitaţi, în care dacă nu eşti la fel ca ei meriţi să fii dat la o parte şi umilit, chiar nu îi poţi schimba. Crede-mă, am cunoscut şi eu multe cazuri asemănătoare.

10 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Simplu, urmareste doar meciurile Stelei si sustineti echipa pana la capat.
Cu Steaua pana la moarte!

| anonim_4396 explică (pentru kar1GaNNN):

Nu are legatura, imi pare rau... eu ca rapidist, inseamna ca urasc Steaua...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu mentalitate asta, chiar meriţi să fii luat la mişto.

| VladArtilerieGrea a răspuns (pentru anonim_4396):

Si stelistii nu merita sa fie luati la misto? Pentru egocentrismul si mentalitatea lor de "da-te fa ca le dam 15-0"... nu merita, nu?

| anonim_4396 explică (pentru VladArtilerieGrea):

În opinia mea, nu. Deşi ai exagerat cu exemplul. La fel au făcut şi fac în continuare şi fanii lui Bayern şi Olympiakos. Când echipa ta favorită domină campionatul autoritar, e normal să te aştepţi ca şi meciul viitor să fie tot o reuşită pentru echipa pe care o simpatizezi. Însă mentalitatea asta cu "sunt rapidist, deci m*** Steaua", sau aia a dinamoviştilor, preluată de toate galeriile formate din giboni idioţi cu "Cine ţine cu Steaua, să-i f**** familia" mi se par pe cât de deplasate, pe atât de retardate. Fotbalul este un sport, în care două echipe dispută un meci pentru a determina care e mai bună la momentul respectiv. De ce ai urî un club de fotbal numai fiindcă tu ţii cu altul? Da, poţi să urăşti atitudinea antrenorului, stilul de joc al echipei, echipamentul, poţi urî un jucător anume, dar de ce clubul(ca şi cum ar veni "o societate")? Sau de ce trebuie să fie f****ă familia unuia care ţine cu Steaua? Care este vina familiei şi care este motivul jignirii acesteia? Asta-i la fel ca-n gimnaziu(bine, că la mulţi e pentru toată viaţa), când tu eşti ironic la adresa cuiva, iar ăla îţi înjură pe mama ca să "contraatace". E o mentalitate fie de om bizar, cum îmi place mie să mă exprim, fie de un om limitat care nu prea înţelege valorile lumii în care trăieşte.

| VladArtilerieGrea a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar stelistii cand fac bannere rasiste, si injura in toate felurile, nu e mentalitate de "om bizar"? Astept raspuns...

| anonim_4396 explică (pentru VladArtilerieGrea):

Ba da. Bine, nu-s împotriva rasismului, dar a înjuratului pe stadion da.

| VladArtilerieGrea a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la urma poti sa-mi raspunzi la intrebare si sa scap odata de certurile astea inutile... te rog?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e problema ta ca urasti Steaua, si prietenii tai poate adora Steaua si de aici iese scanteia.

| anonim_4396 explică (pentru VladArtilerieGrea):

Oare o să întâlnesc şi eu vreodată pe site-ul ăsta un om care să nu considere ca fiind ceartă o discuţie în care eu aduc argumente să-mi susţin opinia? Cred că-s foarte slabe şansele...

Cât despre întrebarea pusă: nu poţi să le schimbi mentalitatea colegilor tăi. Dacă ei au mentalitatea asta de oameni limitaţi, în care dacă nu eşti la fel ca ei meriţi să fii dat la o parte şi umilit, chiar nu îi poţi schimba. Crede-mă, am cunoscut şi eu multe cazuri asemănătoare.

| Al3xAlex a răspuns:

Devino stelist