| anonim_4396 a întrebat:

Ticul nervos dispare de la sine? sau poti sal ai toata viata.Eu am un tic dar doar atunci cand sunt agitata.Cum sa scap de el sau ce trebuie sa fac? Cat sa mai astept ca sa dispara?
Va multumesc

4 răspunsuri:
| Kyky a răspuns:

Un tic nervos nu dispare "de la sine". In momentul in care faci acel lucru, trebuie sa constientizezi si sa incerci sa te opresti; gaseste altceva de facut in acele momente.
Succes!

| RamonaMn a răspuns:

La Naiba`n Puii Mei.

| p0wer a răspuns:

Da are dreptate kyky si eu am avut multe ticuri dar slava domineului ca am scapat, incearca sa te controlezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm. eu imi rodeam unghiile si mereu cand ma trezeam cu ele in gura imi dadeam o palma tare si asa m-am dezvatat. Acum imi musc obrasii si buzele pana la sange si incerc sa scap si de ticul asta happy