| anonim_4396 a întrebat:

Tin enorm la parintii iubitei mele,desi trebuie sa ma despart de ea,fiindca nu ne mai intelegem.
Parintii ei mi-au fost mereu alaturi, nu as renunta la ei. Fata lor nu mai este asa cum am cunoscut-o, nu mai simtim nimic unul pentru celalalt
Numai cand ma gandesc ca nu voi mai avea contact cu parintii ei ma ingrozeste.
Ce as putea face? Parintii fetei m-au avertizat ca o data cea despart de fiica-sa sa nu ii mai contactez nici pe ei.Parca conflictele au inceput sa apara de nu stiu unde si intre mine si parintii ei. Ce ma sfatuiti sa fac?
5 ani inseamna ceva

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai e logic, de ce ar mai tine legatura cu tine dupa ce v-ati desparti? Asta e, se duc si gata nu trebuie sa le dai nicio explicatie, n-ai nicio datorie fata de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salută-i când îi vezi pe stradă și mergi mai departe.
Viața merge înainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suna foarte dubios sa nu tii la ea ci la parintii ei. Foarte ciudat.

| AlexSalling a răspuns:

Pe cine crezi ca vor alege intre fata lor si tine? Pe fata. Le-ai placut doar cat ai fost cu fata. Nu te sacrifica pentru parintii, lasa-i undeva. Cred ca am raspuns odata asta.

| Uitdetine5 a răspuns:

Este greu sa te lasi de parintii ei, explica-le ca vrei sa te desparti de fiica lor si trebuie sa le spui ca deja te-ai deprins cu ei si iti sunt foarte aproape