| modelpop a întrebat:

Totul incepe din sem. 2, de cand a inceput scoala in liceu, eu am prieten de 2 ani, insa ma atrage alt baiat (cel putin asa cred eu)prima zi a fost asa :eu ma duceam la scoala de dimineata cu troleul si ce coincidenta si el tot in acelasi troleu, se holba la mine de am crezut ca ma mananca, m-am uitat la el si i-am zambit, a 2 oara cand ne-am intalnit a fost cand a venit prietenul meu dupa mine la scoala, eram cu el si nu am vrut sa-l sarut pentru ca ma deranja ca ma lua la misto iar baiatul nu ne scapa o clipa din ochii. si incepea sa zambeasca,, deci timp de 30 minute tot la noi s-a uitat, dupa care au fost zile in care de 2 ori ma intalneam cu el intr-o zi, si tot aceeasi miscare, se uita la mine de chiar nu stiu ce sa fac, insa eu ma uit si eu la el dar nu chiar asa insistent, intr-o zi eu am urcat in troleu cand deja el era in el chiar pe ultimul scaun, eu am fost cu cateva scaune in fata lui.desi nu l-am observat. doar dupa cateva statii m-am uitat in spate asa speriata, si am constatat ca el se uita la mine, tokmai cand m-am intors el isi pierduse privirea in alta parte(nu stiu de ce m-am intors asa brusc, am simtit nevoia sa ma intorc repede)si chiar in ultima zi de scoala cand am iesit am fost pe un drum. picior langa picior, si nu mi-am dat seama, doar dupa 10 metri(as vrea sa stiu si eu baiatul asta ma place? pentru ca e problema seamana leit cu pr meu )

4 răspunsuri:
| littlesunshine a răspuns:

Eh. Poate ca asa ne este sortit la un mom dat sa ne intalnim cu o persoana de mai multe ori. Poate destinul iti "recomanda" ceva, cine stie? Nu se stie ce rol va avea persoana aceea in viata ta. Poate sa iti fie cel mai bun prieten sau poate un bun coleg, poti invata ceva de la ea/el sau poate sa te placa si sa fie iubirea visurilor tale...si tu nu iti dai seama. De multe ori, e bine sa crezi in puterea coincidentei. Intra si tu su el in vorba o data. vezi ce se intampla. Nu ai nimic de pierdut in definitiv, nu?happy
Bafta!

| rina a răspuns:

Eu cred ca despre asta trebuie sa afle si actualul tau prieten. cu siguranta acest tip te place, iar daca zici ca te atrage, atunci ca mai astepti?
doar ca ai grija sa nu-l ranesti pe celalalt...baftawinking

| turtl3 a răspuns:

Poate ar fi bine sa vorbesti cu prietenul tau despre asta, intreaba-l ce parere are despre coincidentele astea, de asemanarea dintre ei, de privirile insistente. Daca se mai uita insistent, poate n-ar strica sa intri in vorba cu el si sa-l intrebi daca e vreo problema...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu incerci sa-l abordezi nu vei afla niciodata daca te place. Cat despre relatia cu prietenul tau nu stiu ce sa zic daca pe tine te atrage alt baiat. Acum depinde si ce varsta ai. Ca daca ai 14, 15 ani e normal sa se intample asta.Bafta si ai grija de tine