| BluezZzz a întrebat:

TPU ajutor! am ramas fara inspiratie zice-timi o poezie din asta romantica da nu lunga ca adoarme aia. Plzz ziceti-mi

Răspuns Câştigător
| Dadu_5829 a răspuns:

Din clipa-ncare te-am vazut
Foarte mult tu mi-ai placut
De al tau chip, de-a ta privire
De dulcea ta zimbire.
Zile treceau
Gindurile-mi la tine erau
Iar cind te vedeam
In suflet un fior aveam.
Asteptam cu nerabdare
Ziua in care
Ma vei observa
Si-mi vei spune ceva!
Ma rugam la dumnezeu
Sa-mi auda gindul meu,
Sa m-ajute la nevoi
Sa fim impreuna noi.
Intr-o zi s-a intimplat
Si tu mai sunat,
Era ca un vis
De Dumnezeu prescris.
Acum la sigur stiu
Ca cu tine vreau sa fiu,
Sa ne iubim mereu
LA BINE SI LA GREU! big grin

| BluezZzz explică (pentru Dadu_5829):

Ca bine compui ba baiete

5 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Teo,ce fel te exprimi tu cu fetele "aia" ti-as fi spus dar daca nu stii sa scrii si sa ai un anumit bun simt...si "Plz" foloseste limba Romana.

| WolfyDy a răspuns:

1.Durerea ce in suflet o port, Nu pot s-o mai suport, In lacrimi ma topesc In lacrimi ma trezesc... De ce oare Te Iubesc? Cand mi-a fost in viata bine Ca un sarpe stateai numai langa mine Cand.
2.Cand Ploaia cade din cer, mi-as dori sa fiu eu fiecare strop si sa cad pe trupul tau, si sa te simt, ca mult te mai iubesc. Nu mai tu poti sa alini durerea din sufletul meu. Nu mai tu poti sa.
3.Cand esti suparat pe mine, simt ca nu imi merge bine, si cearta nu imi place ca ma simt ranita si nu am pace. Nici tie nu tie usor dar orgoliu e altau. Mie mi-a fost indifferent si tiam cerut iertare.
si
4.Ascult unele melodii Si-mi vine sa plang, tu nu stii Cand ma gandesc ca nu esti langa mine As vrea sa plec de-acasa si sa fug la tine. Vreau sa-mi bag inima-n pieptul tau Si sa-mi sugi sufletul.
Ti-a placut?

| LIviu3097 a răspuns:

Mai bine iti dau o carte de gramatica