| LiviuStefan a întrebat:

TPU,
Am chiulit cu clasa la 2 materii.Am avut 4 colegi care ne-au tradat.Au zis ca vin cu noi doar ca raman la urma.In fine, ne.au dat in gat.Ce colegi avem si noi.Intrebarea era... daca avem 2 absente nemotivate mai pot intra la un liceu bun?

Răspuns Câştigător
| InnaArkane a răspuns:

Alo,eu am 9 absente, mare rahat.Fa-ti griji cand o sa ai 10 absente ca iti scade 1 punc din nota la purtare.Deci nu te speria de 2 absente amarate.Bafta,sa intri la un liceu bun!

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Normal ca da, sunt doua absente amarate.

| AndreeaRox a răspuns:

Are you *** kiddin' me? Sunt doar doua absente, nu ti mai bate capul degeaba o.O

| Andreutzaaandreea a răspuns:

Da stai linistit ai grija sa nu faci mai mult de 10, la 10 absente se scade un punct la purtare asta iti poate face probleme la intrarea la liceu, dar in rest absentele nu conteaza pe foaia care o primesti de la scoala ca sa mergi cu ea la liceul la care vrei tu sa intri nu se scrie absentele

| Mihaela1964 a răspuns:

Nuuu,cred ca te dau afara din tara! La admitere nu se-numara absentele.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Binteinteles ca poti sa te duci la un liceu bun. Atunci cand te vei duce cei de acolo vor pune mai mult accent pe mediile pe care le-ai avut in anii trecuti, in nici un caz pe absente.
Poti sa iti motivezi absentele cu o scutire de la medicul de familie sau cu un bilet de la parinti ) laughing ) doar ca este o problema, tu ai chiulit nu au avut o problema medicala sau altceva.

Pa, pa!

| LiviuStefan explică:

Nu stiu ce raspuns castigator sa aleg! sad
Toti m-ati ajutat

| hatakamanusi a răspuns:

Poti desigur, dar sa nu lipsesti mai mult.

| xAndreeax01 a răspuns:

Logic ca da.Sunt doar doua absente!laughing

| cipriannaaa a răspuns:

NU, o sa ajungi cersetor la gara de nord laughing