| andreeaburlacu00 a întrebat:

Am si eu o problema. Ieri,la ora de mate,am chiulit cu niste colegi pentru ca dadeam test si nu stiam nimic. Intre timp,diriginta mi-a trimis mesaj si mi-a spus ca cei care au chiulit au un punct scazut la purtare. I-am cerut o explicatie, mi-a spus "pentru chiul organizat". Intrebarea mea este...are dreptul sa imi scada nota la purtare pentru ca am chiulit, cu toate ca asta e o sanctionare pentru comportament neadecvat si pentru ce-i ce au mai mult de 10 absente nemotivate? (mentionez ca nu am peste 10 absente nemotivate)

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ti se pare un comportament adecvat sa pleci fix de la un test? Nu stiu de ce aveti voi impresia ca ati fi mai destepti ca ea thinking

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Da, are dreptul, de ce ar mai astepta obrazul vostru, oricum sunt sigura ca nu va corectati comportamentul fara pedeapsa? Te sfatuiesc mai bine sa iei 4 cinstit decat 9 la purtare pe chiulit. Si poate pe viitor te vei gandi de doua ori...http://m.libertatea.ro/......te-1067853
Sper ca te-am ajutat

| TheGreatPerhaps a răspuns:

Hei! Are dreptul sa-ti scada nota la purtare si pentru un motiv real asemenea unicornilor. Ea e diriginta, asa ca puterea este in mainile ei. Dar, de asemenea, ar trebui sa stii ca asta este una dintre strategiile profesorilor de a speria elevii. Asadar, nu-ti face griji, nimeni nu va pati nimic. laughing Bafta!