| ursuroz2 a întrebat:

TPU, am o problema mare: un coleg i-a cerut unei prietene sa fie cu el. Chestia e ca ea il place mai mult ca prieten si nu vrea sa strice prietenia cu el. Ea m-a intrebat pe mine ce sa faca, si eu, nefiind doctor love habar n-am ce sa-i zic.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa-l incurajezi sa renunte la prietena ta fara sa-i zici neaparat ce ti-a zis ea.

| SkyPilot a răspuns:

Raspunsul clasic al fetelor este: "te vad ca pe un prieten foarte bun si cred ca este pacat sa stricam prietenia noastra". Cei mai multi baieti stiu ca sunt refuzati politicos si isi vor vedea de treaba. Si prietena ta nici nu minte happy

| RespiraSiInspira a răspuns:

Sa faca ce fac fetele de obicei.Sa minta ca place pe altcineva.In felul asta nici nu il jigneste in nici un fel si nici nu ii face sperante.
Eu sunt baiat, dar metoda MEA atunci cand nu vreau sa ranesc pe cineva care imi spune ca ma place e sa o trated cu amicitie si sa glumesc foarte mult pe seama asta(fara rautate) pana cand isi pierde orice semnificatie, nu mai este nimic "tabu". Insa eu sunt specializat in metoda asta, nu stiu daca functioneaza pentru oricine laughing

Sper ca te-am ajutat, chiar si foarte putinwinking