| Luyss a întrebat:

TPU de ce mii ia programele in întârziere la PC meu si nu înțeleg de ce se stinge când ma joc un joculeț si se aprinde singur după ajutor

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

In amandoua cazurile se intampla din cauza ca ai pc slab!
Poti remedia cel cu programele daca cumperi un SSD iar cel din joc ai putea incerca sa mai pui un cooler (ventilator) pentru ca nu este buna racirea de aceea isi face restart sa nu se arda componentele!

| Luyss explică (pentru lpavel):

Bro am PC bun ia uite aici numește tu asta slab mai gândește puțin bro ca nu toată lumea are PC slab si ca unul are PC bun CPU: Intel Core i5-7600K, 3.80Ghz, Kaby Lake, 6MB, Socket 1151, BOX
GPU: GIGABYTE GeForce GTX 760 OC WindForce
MSI Z270 GAMING M7, Socket 1151
RAM: Memorii HyperX FURY Black 16GB, DDR4 2666MHz, CL15, 1.2V KIT 4X4 GB
HDD: Segate BaraCuda 2TB, 7200 rpm, 64MB Cache, Sata ///
CPU: COOLER Noctua NH-D14 vorba ta cu răcirea am înțeles eu ma gândeam ca este sursa acum nu stiu ca se încălzește tare da merg pe vorbă ta cu răcirea ma mai gândesc si nu nu îți trebuie un ssd pentru ce ai spus

| lpavel a răspuns (pentru Luyss):

Asa este, nu ai pc slab dar devreme ce nu mentionezi ce pc ai asta e prima problema la care ma pot gandi!
Bine, atunci programele intarzie sa se deschida din cauza ca windows isi face update sau ai pc virusat! Iar cu restartarea ramane ce am zis, mai fa ceva cu racirea pc-ului!

| Luyss explică (pentru lpavel):

Hmmmmm nu stiu ce sa mai zic da mersi de toate ce îmi trebuia o sa le rezolv
Pe toate la PC mersi