| NWO a întrebat:

TPU ia uitati ce se intampla daca se drogeaza adolescentii:
Drogul care transforma oamenii in reptile modificandu-le structura ADN-ului
"Crocodilul" – denumit stiintific dezomorfina – este un derivat al morfinei si se poate fabrica din codeina, un derivat din mac, care poate fi gasita in orice farmacie.

Este mortal, avertizeaza autoritatile referitor la stupefiantul care face ravagii deja in Rusia. "Crocodil" a dat semnale de alarma si in Germania. In urma injectarii acestui drog pielea devine solzoasa iar muschii se dezintegreaza.

In Romania nu sunt cazuri!

Medicul Bogdan Gheorghe a explicat pentru romanialibera.ro ca "acest tip de stupefiant este de fapt de 5-10 ori mai puternic decat morfina, nu are nicio utilizare medicala si poate fi fabricat din codeina. La noi, acest medicament nu se poate elibera din farmacii decat in baza unei prescriptii medicale".
Stupefiantul a fost fabricat pentru prima oara in Statele Unite, in anii ’30. Cercetatorii incercau atunci sa gaseasca un remediu pentru durere care sa nu aiba o dependenta atat e mare ca morfina. Efectele sunt insa devastatoare. Consumatorul simte nevoia sa ia o noua doza la fiecare doua ore. Speranta de viata a consumatorilor de "Crocodil" este de maximum trei ani. Cei mai multi se sting insa dupa numai un an de cand au inceput sa foloseasca drogul, iar unii mor chiar de la prima injectare. Moartea survine pe fondul insuficientei hepatice sau din cauza unor hemoragii interne abundente.
Specialistii spun ca folosirea acestei substante coloreaza pielea in gri-verde iar pe suprafata ei apar rani, ori pielea poate deveni solzoasa. Muschii se descompun, organele interne sunt afectate iar oasele devin fragile.
Dependentii folosesc acest drog ca un substituient al heroinei si, de cele mai multe ori si-l pregatesc singuri, din comprimate de codeina cu diluant, benzina si acid fosforic, obtinandu-se o substanta de culoare maro inchis.
In Rusia, primele cazuri au fost inregistrate in anul 2010. Statisticile arata ca sunt 100.000 de dependenti de droguri in aceasta tara insa neoficial ar fi vorba de peste un milion de oameni care se drogheaza. "Crocodilul" rusesc este mai puternic si duce mult mai repede la dependenta. Odata luat, este foarte greu pentru consumator sa nu-l foloseasca si a doua oara.
Sa nu uitam ca pe acelasi principiu s-a mers in anii `60 si cum drogul LSD descoperit din greseala incercand sa foloseasca un ser prin care sa patrunda in mintea unei persoane. Acum vedem ca avem de-a face cu un alt "drog" misterios. In opinia mea nu e misterios deloc cum nu e nici LSD, doar ca LSD deschideau glanda pineala subiectilor carora li se administrau, iar acest drog DEZOMORFINA nu ii face pe toti oamenii in "reptile" ci in special pe cei cu influenta mare genetica reptiliana.
Dupa cum se stie, sau ar trebui sa se stie: feromonii feminini si cei ai iguanei sunt identici din punct de vedere chimical, ba mai mult s-a dovedit clar caci adn-ul de reptila si cromozomii sau sunt echivalenti cu cei ai oamenilor, in special sangele, sangele "albastru" denumit albastru dupa ce echimozele celor care au sange "albastru" apar albastre, iar acest sange il au si reptilele in special iguanele... intr-un articol viitor voi prezenta aceste cercetari stiinfice...

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Am auzit și eu de acest stupefiant numit „Croco" și am văzut și câteva imagini; sunt cu adevărat înspăimântătoare ( http://www.mediasinfo.ro/......011/10/21/ ).
Baftă!