| Anonim297 a întrebat:

TPU, ma spal pe dinti constant si imi miroase gura, pasta de dinti nu prea isi face efectul decat doar 30 de minute sau o ora maxim, iar dimineata ma trezesc cu un gust ciudat si respiratia la fel de urata, dau funda!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil să provină de la un dinte cu probleme ori dacă nu, de la stomac. Oricum, du-te la un control la dentist
Sărbători fericite!

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa ai probleme cu stomacul, sau sa ai carii in gura.

| Anonim297 explică (pentru Violleta2022):

Am carii, ar putea fi de la ele?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim297):

Da, sigur este de la carii!
Mergi si le rezolva cariile din gura, ca te va ocolii toata lumea, daca-ti miroase gurita.
Nu mai spun ca, nu vei avea nici o sansa sa ai vreo iubita...ca-i cumplit sa simti gurita cuiva urat mirositoare, dapai sa mai si saruti persoana aceea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la un control stomatologic. infectia la dinti e principalul motiv de miros

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate proveni de la glandele salivare. în fluidul lor, ele poartă substanțe din organism în caz de diabet, insuficiență hepatică sau renală.

| DarthNiger a răspuns:

Fumezi? de cat timp? ar putea fi si din cauza ficatului sau a fierei, nu stiu precis care din ele.

| Marbea a răspuns:

Si tartrul de pe dinti miroase, nu numai infectia. Intai un control la dentist si daca nu e vorba de igiena dentara atunci de la stomac. Poate fi si digestia mai lenta, alimentele consumate-multe proteine, in primavara este benefica o detoxifiere alimentara a organismului.

| Anonim297 explică (pentru Marbea):

Mersi pentru sfat, dar mirosul provine mai degraba din gat, simt ca e ceva acolo care provoaca