| Beccaaa a întrebat:

TPU, sunt obsedata de seriale, carti si de muzica. Practic traiesc in ele. Asta cand sunt singura in camera mea si imi la imaginatia sa zburde. Cand ies din casa ma trezesc la realitate si sunt deprimata, tot timpul. Tot ce vreau e sa ma intorc in casa, sa ma uit la Game of Thrones, sa citesc Insurgent si sa ascult Lana Del Rey.
Ce as putea face? De ce e viata asa plictisitoare? laughing
In ultima vreme ma gandesc ca actoria mi-ar "satisface" nevoile de actiune traind o complet alta viata. Dar nu imi pot incepe cariera in strainatate abia dupa majorat, iar atunci toate sansele s-au dus. Iar apoi? Imi voi incepe viata monotona... Cum sa nu mai fiu in depresie?

4 răspunsuri:
| Katherine20 a răspuns:

Si eu sunt la fel. Timpul liber mi-l petrec în cea mai mare parte citind cărți, ascultând muzica si uitându-mă la filme și seriale.
Dar nu văd nicio problemă în asta laughing
Dar am și câțiva prieteni cu care mai ies în oraș și mă distrez cu ei. Și ei sunt pasionați ca mine de filme/seriale/cărți/muzică. love struck
Nu cred că ești cu adevărat într-o expresie, sincer și eu mi-aș dori ca viața sa fie precum cea din cărți si seriale dar asta e laughing Eu mă bucur că pot face ceea ce-mi face cu adevărat plăcere big grin

| p5ych0 a răspuns:

Nu inteleg de ce crezi ca ai o viata plictisitoare atata timp cat faci ceea ce iti place...
Partea cu inceperea si acceptarea vietii monotone mi se pare cea mai trista din toata povestea ta.

| Rauldor a răspuns:

Ai putea să-ţi permiţi să fii înconjurată de OAMENI REALI, si nu doar de personaje de carte, seriale, ieşi mai mult în lume.Nu este de ajuns să te trezeşti la realitate, ci să rămâi ancorată în realitate, viaţa exterioară nu este aşa plictisitoare dacă ai cu cine să-ţi petreci timpul. Sper că ai prieteni, prietene.Tu alegi să petreci timpul acasă şi să nu-ţi cauţi prietenii, si totuşi nici alegerea aceasta nu este satisfăcătoare pentru tine. Ceea ce nu înţeleg este afirmaţia conform căreia după majorat toate şansele de a urma o carieră artistică s-au dus, după părerea mea ai toată viaţa înainte.

| Flllaaa a răspuns:

Reducand din timpul alocat cartilor, serialelor si muzicii. Orice e mult prea mult strica. Oricum cartile si asa strica.