TPU te invita la CONCURS! Castiga doua bilete la teatru!

"Piesa de teatru „Dumnezeu iubește"este titlul unui spectacol de teatru; povestea a patru femei care vorbesc între ele.

-Ce-ar putea fi interesant în asta? Oricum toate femeile vorbesc între ele...

-Da, dar acestea patru sunt mame.

-Și?

-Și discuția dintre ele are loc în cel mai important moment al vieții lor. Toate, sau aproape toate, se pregătesc să nască.

-Și de ce ar fi un adolescent interesat să vadă asta?

-În primul rând pentru că i s-a întâmplat și lui, chiar dacă nu-și mai aduce aminte. Cu toții am fost născuți.

Și apoi pentru că îi oferă o perspectivă asupra vieții. Mai devreme decât se așteaptă, va fi pus într-o situație similară cu cea pe care o vede pe scenă. Experiența acestui spectacol îl va ajuta pe tânăr să înțeleagă și să se exprime mai bine în legătură cu feminitatea, cu acest miracol al vieții care naște viață.

În al treilea rând, fără să exagerăm, putem spune că fiecare replică din acest spectacol poate constitui în sine un subiect de conversație.

Și-atunci de ce nu am recomanda această rețetă „două puncte” „veniți la teatru"? O oră și cincisprezece minute de spectacol astăzi, poate elimina o oră și cincisprezece minute de tăceri penibile mâine.

Încercați!

TPU te scoate la Teatru! Si ofera comunitatii, prin tragere la sorti, 2 bilete la fiecare reprezentatie pe toata durata spectacolului. Ce trebuie sa faci pentru a castiga?

Pai ai putea sa ne spui ce piesa de teatru ai vazut in ultimul an si ti-a placut cel mai mult. Sau cine sunt actorii tai preferati. Sau cum se numeste filmul in care Arnold Schwarzenegger joaca rolul unui gravid. Sau cum se numeste pictorul care a pictat in patrat negru. Sau orice alte lucruri interesante pe care le poti impartasi din experienta ta de spectator sau actor!"

Concursul se desfasoara in perioada 8.12.2016-22.12.2016, iar castigatorul va fi anuntat in cadrul acestei postari joi, 22.12.2016. Urmatoarea interpretare va avea loc pe data de 23.12.2016. Mult succes!

Informatii cu privire la rezervari si programul piesei "Dumnezeu Iubeste" pot fi gasite aici

UPDATE: Castigatoarea celor doua bilete este Iolanda_Vexler_1983.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

V-as recomanda Don Quijote in regia lui Dan Puric, dar spre surprinderea mea sunt din pacate si oameni de peste 30 de ani ce nu o inteleg. sad

| mihai69 a răspuns:

La teatru n-am mai fost de... mult timp.
Dar am fost prin câteva muzee, de exemplu:

Museo Thyssen - Bornemisza / Madrid

Personal, am găsit această colecție particulară printre cele mai bune și frumoase colecții de opere de artă din câte am văzut. Are multe nume renumite pe simeze - Duccio, Van Eyck, Carpaccio, Lucas Cranach, Dürer, Caravaggio, Rubens, Frans Hals, Van Gogh, Gauguin, Kirchner, Mondrian, Klee, Hopper, Rauschenberg... Se trece prin cam toate epocile artei, de la baroc, rococo până la postmodernism și pop-art. Câteva capodopere demne de a fi menționate special:
- Caravaggio - Sfânta Catherina din Alexandria
- Peter Paul Rubens - Venus și Cupidon
- Hans Holbein cel Tânăr - Portretul regelui Henry VIII al Angliei
- Salvador Dalí - Visul provocat de zborul unui bondar în jurul unei rodii, cu o clipă înaintea trezirii
- Paul Klee - Casa Rotitoare
- Albrecht Dürer - Isus printre Doctori
Dacă nu mă credeți pe cuvânt, vă ofer un link spre a putea vedea din fotoliu cu ochii voștri: http://www.museothyssen.org/en/thyssen/visita_virtual_permanente
E permis fotografiatul (evident, fără bliț).
:)

| TPU.ro explică (pentru mihai69):

Hey, Mihai! Multumim pentru sugestie si atentionare, am revazut linkul, acum merge ca uns, nu mai aveti nicio scuza sa nu va inscrieti la concurs! :-))

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Https://www.tpu.ro/......ba-contul/

| Iolanda_Vexler_1983 a răspuns:

Imi place fff mult magda catone.mi-a placut fff mult "cerere in casatorie"