| SperantaPierduta a întrebat:

Tu esti bun/a, da pamantul e rau. ( Ce vrea sa insemne replica asta?)

3 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Că persoana aceea are sufletul bun dar lumea din jur e rea. Sau, poate fi o replică ironică. thinking

| Hachimytza619Akita a răspuns:

Eu stiam ca e ceva in genu tu esti buna, pamantul e rau ca t mai tine.nu stiu care a fost contextul in care ai auzit tu replica asta happy nu stiu ce sa zic exact

| kko a răspuns:

Tu esti bun/a dar ceilalti sunt rai. Nu stiu, cred ca asta ar putea insemna.