| anonim_4396 a întrebat:

Ultimul contact sexual a fost cu 3 luni in urma, as putea fi insarcinata chiar daca am avut ciclu in aceste trei luni doar cu 2-3 zile intirziere?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece ai mentionat ca ai avut 3 menstruatii care au inceput aproape de fiecare data cu mici intarzieri, dar se poate considera ca practic s-au produs la data normala si care se pare ca s-au desfasurat in conditii similare cu menstruatiile anterioare cum ar fi :in privinta timpului de manifestare, cantitate de menstra, culoare, flux zilnic de scurgere, etc. se poate afirma fara a gresi ca este IMPOSIBIL sa fii insarcinata. Ceea ce trebui sa stii pe viitor este faptul ca intotdeauna inceperea MENSTRUATIEI reprezinta de fapt INCEPEREA unui ciclu menstrual NOU si de asemenea faptul ca MENSTRUATIA reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, deci nu s-a format o sarcina si aceasta nu s-a implantat in ENDOMETRU. Existenta unei sarcini este IMPOSIBILA in astfel de situatii. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Vezi că ai tripleți.

| NH4OH a răspuns:

Când ești însărcinată nu ai de ce să-ți vină ciclu mai mult de o lună pentru că ovarele nu mai pot fi în funcțiune ca și înainte de sarcină.
Dacă ție ți-a venit ciclul în astea 3 luni, înseamnă că nu ești însărcinată, ăsta e primul semnal happy
Baftă!

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Eu nu cred ca esti insarcinata, dar ca sa fii sigura ar trebui sa te duci la ginecolog si sa-ti faci un test de sarcina.