| catalina_2916 a întrebat:

Un baiat cand ma vede de fiecare data imi zambeste, se fastaceste, ma priveste insistent(mentionez k acum 1 an m-am intalnit o data cu el)... voi credeti ca ink m place? problema e ca are prietena pe care n-o iubeste deloc din cate mi-au spus niste prieteni de-ai lui... ce ar trebui sa fac? ca si eu il plac mult...si el e si cam timid, desi are 20 de ani. voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Habar n`am big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca ai mai mult tupeu baga-te big grin Daca lui ii place de tine, tie de el... iar fata aia cu care e el e cam in plus din cate am inteles... Propune-i tu o prima intalnire.

| Frogie a răspuns:

Prietenii lui n`au de unde sa stie daca el o iubeste pe fata sau nu... cel mai indicat ar fi sa faci tu primul pas sa vezi ce e cu adevarat in mintea lui... daca te merita... daca intr-adevar nu`si iubeste prietena...totul sta in mainile tale acum...bafta!

| zeeeeeex a răspuns:

Dupa cum a zis si "anjelique18"... Tu trebuie sa afli din gura lui care ii sunt sentimentele fata de prietena lui actuala si nu sa iei tot ce zic prietenii lui ca fiind adevarat. Dupa o discutie cu el, tu fiind aia interesata si cu intrebarile daca el e prea timid, ai sa afli ce e cu adevarat si ce nu. Intai afla despre ce fel de sentimente este vorba intre ei 2 apoi fa primul pas daca vrei cu adevarat! Good Luck & Take care :*

| unbaiat a răspuns:

Poate ca el nu stie ca „cea mai buna prietena sunt FETELE de liceu.au mereu aceeasi varsta etc.„ laughing

| n2paul a răspuns:

Spune-i indirect daca n-ai tupeu sa ii zici direct ca ti place de el. Sau invita-l tu undeva, de ex se apropie un eveniment local cum ar fi zilele orasului, un concert, etc spune-i ca ai de gand sa mergi acolo si intreaba-l daca vine cu tine, daca zice nu mai insistal, roagal putin ( dar nu mult ca i jignesti masculinitatea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timiditatea e o caracteristica a cuminteniei. Eu zic ca nu-i un defect