| tudortudor123 a întrebat:

Un copil de 14 ani cu probleme psihice este internat undeva? Am auzit ca exista o clinica de probleme psihice pentru copii.Cum este acolo?

2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Exista spitale de psihiatrie infantila, dar in general, sunt internati doar daca sunt cazuri grave. In rest, li se recomanda psihoterapie si/sau medicul psihiatrul le prescrie medicamente pe care le iau de acasa.

| Albinuța767 a răspuns:

Dacă suferă de ceva grav care necesită o anumită alimentație si tratament copilul este dus undeva. Acolo este îngrijit, tratat, dacă este la regim i se dă alimentele corespunzatoare, in rest e ca la o casă de copii.