| Alee_9909 a întrebat:

Unde pot gasi ocupatiile specifice fiecarui judet sau regiuni din Romania? Fundaa. Am nevoie urgent!happy

Răspuns Câştigător
| Veverixxu a răspuns:

Nu stiu la ce ocupatii te referi tu dar stiu cateceva...nu cred ca la toate judetele dar stiu la astea:
Satu mare:Teren arabil,pasuni,vii
Baia mare:Teren arabil,paduri,porci,legume,cartofi
Suceava:teren, arabil,paduri,pasuni cartofi,in si canepa,cai
Botosanitongueorci,teren arabil paduri si pasuni,grau
oradea:teren arabil,paduri si pasuni,grau,porci
Arad :teren arabil,paduri si pasuni,vii, cai,Floarea-soareui
timisoara :teren arabil,paduri si pasuni,livezi, sfecla de zahar
cluj napoca:legume,teren arabil,paduri,pasuni,livezi,sfecla de zahar,pomi fructiferi,vaci
targu mures:teren arabil,paduri,pasuni,vii,livezi, sfecla de zahar, in si canepa.cartofi,oi,pasari de curte,porci
iasi:teren arabil,paduri,pasuni,vii,
constanta:teren arabil,paduri,pasuni,viigrau,vita de vie.,floarea soarelui,pomi fructiferi,cartofi,porumb,legume]

Cam astea le stiu
ooo si bucuresti:teren arabil,paduri, asari de curte, porci""cainii maidanezilaughinglaughing""""pasari de curte
pup
succes la ce iti trebuie:*:*