| anonim_4396 a întrebat:

Urgeeeent!

Un coleg de clasa ma place, mi-a zis asat acum 2 saptamani, el e frumos, dar eu nu-l plack.Conversatzia a sunat km asa:
EL:"Poate nu trebuie sa-ti zic dar eu chiar te plack foarte mult, esti cea mai frum fata din clasa...
eu(AM RAMAS SOKATA, nici nu dadea semne sa ma placa) i-am zis ca nu simt nimic pentru el, apoi el m-a intrebat daca am iubit.Eu,desi iubitul meu este colegul nostru de clasa, i-am zis ca nu am, ca sa nu fac probleme
A doua zi am avut pregatire la spaniola dupa scoala(j pofu` m-a pus cu el)...Am venit l 17 la scoala, am facut ora, parea sa se comporte normal, iar l 18:30 cand am iejit (eu am iejit prima, iar el a mai ramas in urma) in fata scolii ma ajtepta iubitul meu. L-am salutat si el a zos ca ma conduce acasa si am plect spre casa mea.Mai inkolo de scoala este un bloc cu o banca si neam asezat acolo pentru. ca e mai retrasa si ne-am sarutat.Ideea e ca nea vazut baiatul caruia ii place de mine si a reactzionat ciudat:
-"Tu te sarutzi cu el? De ce? E iubitul tau? Nu pot sa cred.De ce mi-ai facut asta? Eu chiar te placeam sincer.(pur si simplu plangea, zici ca iar fi murit vreo ruda).
Eu m-am simtzit si yop rau si am inceput sa plang si yop si i-am zis ca nu il plack, putem fi prieteni si tot restul' da' yop il plack p iubitu mea.
Atunci iubitul meu a zis ca nu e vina mea, ca eu sunt prea frumoasa si din astea ma place si ca ne iubim... da' nu stiu ma simt prost, ce sa fac?
Scuzatzi romanul pe care l-am scris...Mentionez ca sunt in clasa a7-a, vreau sa-mi dati un sfat. dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| YOLO3e333 a răspuns:

Saracu baiat cred ca s-a simtit tradat si vinovat.Chiar imi pare rau pentru el...Eu zic sa te duci si sa iti ceri scuze sa ii explici faptul ca ai deja o relatie si ca nu poti sa fi si cu el sau ca nu il placi(desigur el o sa ignore ceea ce spui si iti va raspunde ceva gen "Dar eu ce am?" ) chiar nu stiu ce sa ii faci, oricum nu il ignora se va simti si mai prost, incearca sa fi amica cu el dar intr-o oarecare masura.Baiatu ala chiar te iubea.Sincerea mea parere este sa te desparti de actualul si sa fi cu el.

3 răspunsuri:
| EllyFMS a răspuns:

Incearca si discuti cu baiatul respectiv, explica`i ca tii la iubitul tau si ca nu i`ai spus tocmai ca sa nu il ranesti. Spune`i ca mai sunt si alte fete nu esti numai tu si poate una din acele fete chiar il place si el nici macar nu o observa. Explica`i ca vrei sa ramaneti prieteni.

Bafta!

| ConstiintaTa a răspuns:

Buna, si eu sunt in clasa a 7-a si sincer eu nu am iubit sau ceva de genu dar era si la mine un baiat din clasa care spunea ca ma place si ca dupa ora vroia sa ma intrebe ceva.[Eu am presupus ca ma intreaba daca vreau sa fiu cu el]Sosise cosmarul cel mai mare, doamna diriginta ne pusese sa scriem pe niste biletele cu cine sa stam in banca si eu am zis ca vreau sa stau cu cutare baiat su cu mai multe fete, si el m'a scris doar pe mine pe biletel.Cand sa ma mute a 2-a zi, doamna dirigin trebuia sa ma mute cu Dragos[cel mai rau si glumet din clasa]sau cu el si am cazut cu el si aminceput sa plang in pauza.In fine, asta e povestea mea, acum m-am obisnuit sa stau cu el in banca dar faza e ca nu prea stau deoarece a fost si operat, el sta cu un baiat si fata care trebuia sa sta cu respectina statea cu mine si am facut schimde colegi, fara sa stie diriginta, iar la ora de dirigentie si engleza stateam cu el.Acuma pe tine te sfatuiesc sa il suni sau sa vb cu el pe mes, sau sai scrii un bilet inntr-o ora cand sunteti mai obraznici sau sa vb cu el la scoala ca nu ai vrut sa-l ranesti si de aia l-ai mintit ca nu ai iubit, sa-i spui ca iti pareb rau si deocamdata ii spui ca vrei sa fiti amici, ma rog vezi tu cei mai spui dar sa fii sincera cu el caci altfel o sa te urasca si mai tare. pupici si noroc, pa-pa.kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"I wasn't here"-nu pot sa ma despart de actualul, il plack foarte mult, iar pe celalat nici macar nu ma atrage... i-am zis ca vreau sa fim prieteni, dar nu m-a ascultat si azi, dupa scoala ne spiona p mine si p iubitu' meulaughing... e km prostut cred yophappy