| theo6033 a întrebat:

URGENT! AJUTATI`MA! VA ROG. cei care va apricepeti sau cel putin aveti o idee despre aparatele foto! Am si eu un aparat foto sony si s`a descarcat normal! iar acum cand il bag la incarcat ar trebui sa se aprinda un led care arata ca este descarcat cand se stinge e incarcat.si acum il bag la incarcat se aprinde ledu 2 min si se stinge l`am lasat si 2 ore in priza chiar si cu ledu stins iar cand il bag in aparat.BATERIE DESCARCATA sau imi apare baterie incarcata iar peste 2-3 min se descarca.nu i-am facut nimic adica siingur a devenit asa...NUJ CE SA FAC! mai ales ca peste 2 zile am banchetul si daca nu rezolv.raman fara amintiri! ajutati`ma FUNDA

1 răspuns:
| Phineas a răspuns:

Pai cred ca tu nu ai acumulatori, tu ai baterii.ca sa se poata incarca iti trebuie acumulatori...sa scrie pe ei "recharge". Daca nu scrie pe ei asta nu merge poti sa ii tii o luna si nu se incarca.Asa am patit si eu cand mi-am cumparat aparatul mi-a dat 2 baterii Panasonic,eu am crezut ca sunt reincarcabile, dar dupa cateva zile m-am uitat si nu erau, apoi mi-am luat baterii REINCARCABILE.Asta trebuie sa iti iei si tu.