| anonim_4396 a întrebat:

Urgent!
am nevoie de cateva sfaturi despre cosuri maine am balul iar eu in seara asta m-am prostit sa mi le sparg si acum sunt rosii..cum fac sami se traga asta? nu stiu sa se mai amelioreze putin cv sfaturi va rog :O3

4 răspunsuri:
| Ada11 a răspuns:

1. Spala-te pe fata foarte bine, dar fara sapun.
2a: Fa-ti un aburel cu musetel.
SAU. Nu amandoua. SAU!
2b: fa-ti o masca din 3 aspirine si niste miere si putina apa calduta(daca nu ma insel. Poti cauta pe youtube massca cu miere si aspirina ). Ti-o lasi 15 minute si dupa aceea ti-o dai ca pe un scrub jos.
3. Fa-ti un scrub si aplica putina crema cu factor de protectie solar.
4. CREMA DE COSURI! ti-o recomand cea de la clerasil. dar nu gelul. crema.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Abia daca rezolvi ceva intr-o luna nu intr-o zi, cu atat mia puitin o noapte.No sa faci minuni, mare sperante nu-ti fa. Spartul cosurilor nu e o prostie.E o prostie sa le lasi pentru ca se intaresc si secretia aia rramane sub piele. Spala-te usor pe fata cu sapun de fata dupa ce ai stat sub aburi(aburi deshid porii)

| AngelliGina1981 a răspuns:

O masca de argila, gasesti la farmacie de la aslavital, e maxim 1 leu plicul. Si nu fa scrub, ca ti le iriti si mai tare. Doar tonifica si hidrateaza ca de obicei.

| B3nYaMyN a răspuns:

Pai nu te mai du la bal simplu sau sunt sute de creme