| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca intrebarea mea este putin mai ciudata, dar chiar am nevoie de niste sfaturi urgent! Mai devreme mi-am scos cateva cosuri care ma tot deranjau si mi-a ramas niste semne rosii groaznice.In seara asta trebuie sa merg la ziua unor prieteni si chiar nu stiu ce voi face cu semnele acelea.Cum as putea sa le ascund?(fara fond de ten pentru ca sunt alergica)Ceva remedii naturiste stiti? Pls help. Cel mai bun raspuns primeste funda, restul vot! Ms

Răspuns Câştigător
| dulkica a răspuns:

Ai putea sa te dai cu o crema, dar oricum nu cred ca va trece, in fine iti dispar repede si mie mi se intampla, si nu conteaaza unde te duci pentru ca toti avem defecte.winking

8 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Ai putea incerca o crema. Cel mai bine te duci la farmacie si farmacista va sti ce sa iti dea. happy Nu uita sa-i spui de alergie.winking

| lilboutique a răspuns:

Stai linistita, acele semne vor trece in cateva ore. Ai putea incerca cu ceai de musetel/tei, este calmant! Inmoaie putina vata sau un disc demachiant in ceai si pune-l direct pe semne.

| ioanahd1 a răspuns:

Date cu crema "Kanamicina" sau ceva de genu ca o sa iti treaca repede:d

| lauritta92 a răspuns:

Pune un cub de gheata pe ele.dar decat pe roseata ar trebui sa calmeze pielea. ceai de musetel iar e bun happy

| Pιşριяιcă a răspuns:

Niciodata nu am crezut in remedii naturiste.Bine,recunosc nici nu am folosit vreodata asa ceva. Intrebarea mea este daca ai doar cativa cosi sau chiar ai probleme cu ei.Ei bine si eu am avut pot spune si am fost la dermatolog unde mi-a dat o crema ca un gel. Iar despre semnele acelea rosii care zici tu ca ti'au ramas, vor trece insa nu chiar foarte usor. Numai incerca sa scapi de cosi, pentru ca ies altii. Cel mai bine e sa te duci la un doctor specialist si iti va da o crema care si aceasta va lasa urme rosii dar iti pot spune ca la sfarsit este un rezultat bun si de durata. :]

| Pιşριяιcă a răspuns:

Draga " ioanahd1 " Kanamicina " eu stiam ca este pentru ochi.;] Nu se foloseste pentru probleme ale tenului.

| Pιşριяιcă a răspuns:

Sau scuze, poate exista asa ceva si pentru ten dar eu stiam ca este numai pentru ochi. laughing

| DoamnaGărgă a răspuns:

Pai...da`te cu crema...
Sau daca nu ...Rosiaa! unge`te cu ea p toata fata :*