| 12Hsgsvu12 a întrebat:

URGENT
Am o cartela de Orange și am activat o acum 3-5 ani. Azi am primit mesaj sa reactivez carte fiindcă nu mai am merge nr de telefon, etc
whatsapp-ul merge în continuare? URGENT

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât ai WhatsApp pe numărul respectiv valabil inca pe telefon, merge fara probleme.
Problema e că atunci când vrei sa te loghezi cu numărul...o să-ți trimită mesaj, dar nu cred că îl vei primi.Motivul e că dacă cartela n-a fost încărcată de ceva timp, se poate ca aia de la Orange sa fi dat numărul altcuiva.
Dar atâta timp primești mesaje și poți fi sunat pe numărul pe care ai wapp, nu vad de ce n-ar merge.
Dar din ce citesc eu nu mai ai posibilitatea asta, dar daca ai inca wapp pe numărul respectiv în telefon, acum, poți încerca să schimbi cu numărul actual.

| Anonim147943 a răspuns:

Asa i s-a intamplat tatalui meu. A sunat la Orange si i s-a spus că i s-a vandut numărul din cauza ca nu a reîncarcat de mult timp. Eu îti recomand să iti iei alt numar in caz ca te suna cineva sau iti scrie un mesaj. Whatsapp-ul si Viber-ul merg fara probleme odata ce au fost instalate de mai de mult.