| NightAngel_8574 a întrebat:

URGENT: Salut, TPU!
Mi-am cumparat un televizor LED (diagonala de 61 cm) de la firma Telefunken. Uneori, cand il stingeam seara, il gaseam dimineata cu led-ul luminand intermitent si facand un zgomot ca un "bazait" usor pe fundal. (il aprindeam, apoi il stingeam si nu mai avea nimic)
Azi dimineata, l-am gasit tot cu led-ul palpaind, insa nu a mers sa-l sting si sa-l aprind din nou. Am incercat si din butonul televizorului, l-am rebagat in priza, am schimbat bateriile de la telecomanda, DEGEABA! S-o fii ars?
Ca si cetatean european, am dreptul sa il refuz si sa imi primesc banii inapoi sau sa mi se dea un televizor de alta marca... sunt dezamagit de firma aceasta

4 răspunsuri:
| Sebastian1996 a răspuns:

Pai trebuie sa ai garantie si ti se va repara sau da altul in schimb.

| ManeaAlex a răspuns:

Te duci cu el la garantie si daca in 30zile nu til face e obligat sa iti dea alt tv in loc

| AllePuffu a răspuns:

Ai fantome in casastraight face

| d3du a răspuns:

Ai mai reusit ceva cu tv?