| SuleapEllaDanny a întrebat:

Buna.
Acum un an am cumparat un televizor inteligent cu o diagonala aproape de 2 m.O perioada nu l-am mai folosit, iar acum am incercat sa-l aprind si pur si simplu numai raspunde la telecomanda, doar la butoanele televizorului…Este a 4-a oara cand schimb telecomanda, m-am gandit ca ea este de vina, dar nu.
La atingerea butoanelor palpaie o lumina rosie. Am incercat sa asociez telecomanda la tv dar nu vrea sa mearga deloc. Ajutati-ma va rog, daca aveti idee ce ar putea fi.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai camera prea mică pentru el. De-aia nu se aprinde.

| Simpatic a răspuns:

2 metri, dar ce sufragerie sau camera ai cumetre?
Tv-ul meu cel mai mare are 140 cm si e mare chiar pentru 25 m2 ai camerei in care il am montat, practic camera mea mare are cat garsoniera unora laughing
Dar nu pot pune nicidecum 2 metri mi-ar distruge ochii!

Ai incercat cu o telecomanda originala?
Ce marca e Tv-ul?

| SuleapEllaDanny explică (pentru Simpatic):

Nu avem probleme, camera e destul de mare, am folosit tot ce am putut, si originale si inlocuitoare, m.am gandit ca poate s-a stricat senzorul din televizor care raspunde la telecomanda, habar n.am. Televizor LED Samsung