| AncaAlinaPopa1234 a întrebat:

Daca las bateriile in telecomanda televizorului și nu folosesc, se strica telecomanda?

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ar avea de ce, raman incarcate daca nu folosesti telecomanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, numai în cazul în care ar curge lichidul din ele, atunci s-ar strica telecomanda, dar oricum, bateriile moderne au fost concepute să fie mai rezistente faţă de cele de acum 20 de ani, cum ar fi acea marca "777" ale căror lichid curgea adesea în exterior.

| AlexandruGeo a răspuns:

Nu!