| Xonia a întrebat:

Urgent!
Un vecin(are 16 ani) a luat aurul din casa si s-a dus cu el la amanet.
CU el au mai fost 3 baieti majori, ca fara ei nu iar fi primit aurul la amanet
Parintii lui ieri au vazut ca lipseste aurul, si el a recunoscut ca la luat ca sa isi ia telefonul inapoi ca il pierduse la masinute, etc
SI aseara au zis ca cheama politia, deoarece e vorba de o cantitate maricica de aur(aproximativ 45 grame)

Ce ar putea sa se intample cu cei 3 majori, dar cu cel de 16 ani?

2 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Amenda cu ala minor[sau dosar ceva] si cu aia majori la carcera e posibil!

Totul e posibil

| Same.User a răspuns:

Cu cel de 16 probabil cu o cearta buna. Dar mai mult ca sigur ceilalti vor avea probleme.