| Xonia a întrebat:

Deci am mai pus azi o intrebare in legatura cu un baiat care a furat aurul din casa si l-a dus la amanet
Parintii lui au chemat politia de dimineata, sau dus si la cei 3 majori care au fost cu el si au semnat pentru aur, si politia a zis ca trebuie sa plece, deoarece li s-a terminat schimbul si trebuie sa plece acasa, dar ca trimit alt echipaj
Oamenii au asteptat, dar nu a mai aparut nimeni
Pana la urma baiatul de 16 ani cu parintii si cei 3 majori au plecat pe la amanetele unde bagasera aurul, si au scos o parte din el. Politia a zis ca celor 3 nu pot sa le faca nimic, dar daca parintii depun plangere il vor aresta pe fiul lor(cel de 16 ani)
Vi se pare corect? Ce ziceti?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii vor aresta pe toti. La 16 ani e tratat exact ca un adult. Toti vor intra la furt, sau, el la furt si ceilalti trei la complicitate.

| CokoStar a răspuns:

E nedrept!