| Doηηa a întrebat:

V-a fi și sezonul șase Gossip Girl?
Voi ce credeți că se va întâmpla cu Blair și Chuck?

1 răspuns:
| RomulusMilea a răspuns:

Mă bucur să observ că scrii corect în limba română, adică foloseşti diacriticile specifice limbii române, adică ş, î, ţ, etc. Bravo! Apreciez!

Cu toate acestea, am observat o greşeală, chiar la primul cuvânt pe care l-ai scris.

În loc de "V-a fi şi...", ar fi fost mult mai bine dacă ai fi scris "Va fi şi...".

Este vorba despre verbul "a fi" conjugat la viitorul simplu: eu voi fi, tu vei fi, el/ea VA fi, noi vom fi, voi veţi fi, ei/ele vor fi.

De ce ai scris cu cratimă? NU este corect! Te rog să ai mai mare grijă pe viitor. Mulţumesc.