| anonim_4396 a întrebat:

V-ati dat seama vreodata cat de importanti sunt prietenii?

Răspuns Câştigător
| ramy_5584 a răspuns:

Cu toate ca un adevarat prieten gasesti foarte greu... e bine sa-l ai langa tine.si nu doar sa ii ceri ajutorul...ci sa-l ajuti si tu...sa-l asculti...acesta.la randul lui te va ajuta la nevoie si te va asculta...conteaza ff mult cu cine vb si cui ii ceri un sfat...pentru ca acum lumea e rea si multi iti doresc raul si e posibil sa te indrume pe o cale gresita...asa ca e foarte important sa ai un prieten adevarat...eu am simtit asta cand am avut probleme...atunci mi-am cunoscut prietenii.

17 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Da, prietenii sunt importanti si trebuiesc apreciati si iubiti.Totodata fiecare trebuie sa fim un prieten adevarat ca sa putem avea prieteni asemenea noua.Prietenii imi fac viata mai frumoasa, mai usoara, sunt modul in care Dumnezeu are grija de mine.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi apreciez mult prietenii, suntem o adevarata familie, ne respectam, ne ajutam si cand gresim ne recunoastem greselile fara sa ne suparam. Va doresc tuturor prieteni ca ai mei.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu

mlm
| mlm a răspuns:

Intradevar prietenii sint foarte importanti dar sa fie si seriosi, de obicei prietenul la nevoie se cunoaste dar in ziua de azi nu prea mai gasesti prieteni care sa-ti fie intr-adevar prieteni.

eileen
| eileen a răspuns:

Cu siguranta, prietenii iti fac viata mai usoarawinking Sunt cei pe umarul carora plangi, cei cu care te distrezi pana a doua zi, cei cu care ai amintiri placute dar si cei care te critica, te sustin, te sfatuiesc, etc. Prietenii mei sunt extrem de importanti pentru mine, in mare parte datorita lor sunt ceea ce sunt.

| DenissaDeea a răspuns:

Da. dar depinde cat de adevarati iti sunt prietenii aia sa iti poti da seama cat poti conta pe ei, la nevoie.

assiris
| assiris a răspuns:

Da, prietenii sunt flori rare, cresc in locuri pline de lumina si aer curat, trebuiesc ingrijiti, udati, feriti de intemperii si cind infloresc va ofera tot parfumul prieteniei lor.

| Paula a răspuns:

Mi-am dat seama atunci cand am gresit fata de ea, si am regretat foarte mult, dar ca norocu ne-am impacat, si am zis ca ea prima dupa'aia restul lumii, pentru ca si ea o facut la fel happy

cristian
| cristian a răspuns:

Scump mi-e prietenul, dar si dusmanul imi poate fi de folos:prietenul imi arata ce pot, dusmanul ma invata ce trebuie sa fac.

| miry a răspuns:

Asa o fi dar in ziua de azi nu prea mai exista prieteni in adevaratul sens al cuvantului

| galileo a răspuns:

Ceau. Prietenii sunt importanti pentru fiecare in parte. Sunt putini cei care au prieteni adevarati. Cauta si vei gasi. Eu unul am un singur prieten adevarat, dar stiu ca in orice moment l-as deranja el m-ar ajuta, stiu ca orice ii spun ramane confidential. Dar mai presus de orice prieten este Dumnezeu. El este moment de moment alaturi de tine, Accepta-L in viata ta si iti va fi cel mai bun prieten. El nu spune nimanui ce gandesti, El te ajuta. Take Care

| claudiarebecca a răspuns:

Da... dupa ce i-am pierdut pe primii.

| blabla a răspuns:

Desigur.prietenii in viata mea au un rol foarte important...stau si ma gandesc cate o data ce m'as face fara ei.si ma inspaimant. mi-au fost mereu alaturi, m'au sustinut in cele mai grele situatii din viata mea, mi-au dat putere sa trec peste obstacole, mi'au dat palme sa ma trezeasca la realitate si acum stiu ca imi sunt cu adevarat prietenii mei. Ii iubesc enorm si nu vad cum ar fi o zi din viata mea fara sa ii vad, sa ii sun macar o data pe zi, sa stiu ca sunt bine.La randul meu le'am oferit aceeasi afectiune, i-am ajutat si ii voi ajuta mereu! Deci pentru mine pe primul loc sunt prietenii si familia!

| Elena0210 a răspuns:

Da, dar dupa ce mi-am pierdut o prietenacrying

carla
| carla a răspuns:

Da, daca vorbim despre pritenii adevarati. In momentele importante, au fost alaturi de mine. Vorba proverbului: ''prietenul la nevoie se cunoaste''. happy

| Selena a răspuns:

De multe ori!