| rebeca_5838 a întrebat:

VA IMPLOR ajutati-ma.AM NEVOIE DE KT MAI MULTE >RASPUNSURIVreau sa slabesc 5-10 kg in 2 luni prin foarte foarte mult sport, si o dieta echilibrata(fara grasimi, prajeli, dulciuri, bauturi carbogazoase), dar mi e foarte foarte frica de vergeturi...si de pielea lasata.mentionez ca am 16 ani.

6 răspunsuri:
| myha a răspuns:

Si eu am tot 16 ani si sunt mai. pufoasarolling on the floor
dar iti spun sincer ca nu ai cum sa slabesti 10 kg in 2 luni. eu de abia am slabit pe luna 2kg.
si asta cu regim disociat de la nutritionist.
1 zi - lactate
1 zi - carne
1 zi - fructe si legume
1 zi - peste
daca ai sa slabesti in timp record atatea kg o sa le depui din nou foarte usor. mai bine incet si bine decat repede si prost.'
Mult noroc
:*

| Coriii a răspuns:

Vitamina A fiole;

- vitamina E fiole;

- colagen fiole;

- elastina fiole;

- ulei de masline;

- gel de aloe vera;

- tinctura de propolis;

- crema de galbenele;

Iti masezi zona afectata cu ele, dar un masaj usor, pentru ca altfel am auzit ca nu e bine.
http://www.info-ghid.com/vergeturile-cauze-si-tratamente-naturiste-s.html

| LucianaaaX a răspuns:

Dimineata cand te trezesti, inainte sa te speli pe fata faci un pic de sport. 5-10 minute...chit ca abia tii ochii deschisi.
La micul dejun nu exista lapte cu cereala, salam, ochiuri, branza etc.
Un mar, o bara, o banana, o portocala, un kiwi sau orice alt FRUCT.
Reguli: -laptele se bea simplu(fara cereal, cacao, paine etc.)
-fructele spala-te, curatate
La pranz fara felul 1 si 2. O ciorbita de legume sau nu stiu... pireu, pilaf. Ceva simplu. Fara supa de vaca, pilaf cu carne, snitele si branza pane.
Iar seara:un ceai nu neaparat cald, o salata de fructe sau de legume. o salata orientala sau biof.
Iar in timpul zilei, oricand ai ocazia fa unpic de sport.
Succes!

| Alin_3802 a răspuns:

Ancearcă la naturiste un ceai numit spirulina din alge marine

| AlexaC8 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu slabesti 5-10 kg in 2 luni.Intr-o perioada atat de scurta sa dai jos atatea kg ...sigur vor aparea vergeturi!sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poate ajuta mama mea este consultant HERBALIFE ia idul ei elys_slabire@yahoo.com