| DraPraaHaarp a întrebat:

Va implor traduceti`mi si mie urmatoarele propozitii in engleza

"datorita ploii trenul a fost intarziat"
"datorita prietenului meu am intarziat"

multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| Moov a răspuns:

Datorita ploii trenul a fost intarziat = The train was delayed because of the rain. sau Because of the rain, the train was delayed ambele variante sunt corecte.
Datorita prietenului meu am intarziat= Because of my friend I was late.
Funda?

5 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Train was late due to rain.
I'm late because my friend

| crytical a răspuns:

The train was late because of the rain.
I late because of my boyfriend.
cred ca e bun.

| ExTaZy a răspuns:

Datorita ploii trenul a fost intarziat - train was delayed due to rain
datorita prietenului meu am intarziat - I was late because my friend.
Funda!

| NAdrian a răspuns:

Tu ai o formula de construire care ti-e lene sa o faci din caiet
traducerea merge si Thanks to my mother I know English
dar nu e asa e cu ... Despite of the fact si continui cu propozitia

sall

| iustina_6916 a răspuns:

'train has been delayed due to rain''

I was late because my friend''''