| perfect a întrebat:

Va intelegeti bine cu, colegii vostrii de clasa?

Situatia mea este urmatoarea: Dintr-o clasa de 25 de elevi 23 sunt cocalari si pitzipoance... iar eu cu inca un baiat suntem singurii "normali" din clasa.Eu ma inteleg bine cu ei (asa cred ei). Din pacate nu m-am putut transfera.Acum sunt in ultimul an si ma gandesc daca mai pot sa rezist un an. Sper sa am forta necesara sa trec si peste acest hop.

13 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

O vei avea! Gandeste-te ca o vei avea si atunci o vei avea. Inteleg cum te simti. Si eu am patit.

Psihoyounger

cami
| cami a răspuns:

Glumesti? N-ai vazut ce e la mine in clasa... Numai unu' si-unu'. copii de doctori, de avocati, da' deh, ce sa facem. Trecem peste. Pana la urma nu trebuie sa ma intereseze, trebuie sa fiu egoista, doar eu contez. Dar vezi, nu te poti lupta cu morile de vant. si mai ales de una/unu singur/a.

| Ruxyana a răspuns:

Eu trec in a8-ahee hee...la mine in clasa gasiti tot ce vreti si ce nu vretilaughing...numai 4 fete si 2 baietii sunt''normali''.winking
in rest... pitipoancewinking... fete cu gura mare laughing... o diriga care ne lasa sa facem ce vrem laughing incapatanatiwinking...batausi...smekerilaughing toate se cred frumoase chiar daca arata ca draqwinking... o fata de la me din cls si-a bagat in sutien ciorapi si un coleg de cls mai nebun de fire:X:Xlaughing ia tras decolteul si i-a iesit ciorapi afararolling on the floor...cat am putut sa rad...crd ca la noi in clasa nu-i un geam calumea... aproape toate sunt spartelaughing...laughing vorba lui perfectwinking daca ati veni la mine in clasa va-ti face cruce cu mana stangalaughing

| Betty18 a răspuns:

hee heerolling on the floorsunt in clasa a`11a si de abia astept sa termin totu
la mine in clasa gasiti cate putin din toate
din 30 elevi vreo 7 pers normale in rest. pitipoance fitoase, cocalari, nespalati,,, smekery" rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

cand o sa scap de ei!? doamne ajutarolling on the floor)

| muffin94 a răspuns:

Fix in acelasi caz sunt si eu happy suntem tot 25 in clasa si doar cu o fata ma inteleg bine acum trec in clasa a 8-a...nu a existat an in care sa nu fie certuri in clasa noastra, dar asta e sincer abia astept sa scap de ei happy daca i-am suportat 3 ani mai un an ce-i aia laughing

| metonst54 a răspuns:

La mine suntem 29 in clasa dintre care doar 3 baieti normal(cu tot cu mine) in rest cu ceilalti nu ai ce discuta, o clasa care nu e unita deloc, doar paraciosi, cocalari,"primate", trec in a 8-a debea astept sa SCAP

| denisa_4752 a răspuns:

Pai...si eu sunt cam in aceeasi situatiesadnu imi plac colegii insa nu am ce face! si de asemenea consider ca sunt cocalaribig grin...manelisti cu care nu ai ce vorbi! dar sigur vei reusi sa treci si peste asta...gandeste te ca mai ai doar un an...si apoi...vei da peste alti cocalarilaughingglumesc! bafta:*

| emy a răspuns:

Sa dea Dumnezeu sa rezisti pana la capat! Dar, daca nu te superi, poti sa ne dai mai multe detalii, caci poate ca te vom putea ajuta mai bine?

| Mitss a răspuns:

Pfff.noi suntem 18 abia in clasa si doar 5-6 suntem"Normali" dar asta e...si eu mai stau cu ei 2 anicrying( dar sper ca si tine sa reusesc sad... incearca sa stai cu acel baiat si sa ii ignori si sper ca vei reusi [eu asa am facut si voi face]. Succestongue!

| SLeVeN a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu anul trecutlaughing... noi dintr'o clasa de 27 doar 5 baieti eram mai "normali" si vreo 2-3 fete. Sfatul meu este sa mai rabzi un anlaughing... sau chiar sa incerci sa iti faci prieteni si de pe la celelalte clase.

| perfect explică:

Am prieteni pe la celelalte clase.Pai de mine nu se ia nimeni ca nu le permit acest lucru.Eu nu ies cu ies la suc sau ceva de genu.Incerc sa ii ignor dar am observat ca daca ii ignori situatia se inrautateste.Acum cu inceperea noului an o sa va dau mai multe detalii. Sper sa rezistati cu totii si sa nu va lasati intimidati de ei.

| perfect explică:

Alti cocalari denisa? laughing

La mine in clasa din pacate toti sunt in aceeasi oala.Toti se cred frumosi, toti se cred smecheri daca fumeaza si se imbraca de la 39'. Atat de greu mi-a fost in acesti ani.Eu fiind o fire mai vulcanica, nu puteam rezista si explodam repede.Acum am invatat sa ma stapanesc si simt cum imi creste tensiuneahappy.
Daca ati veni in vizita la mine in clasa si ati vedea cum este cred ca v-ati face cruce cu mana stanga.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec prin aceias chestie'problema la mine e ca tot liceul e plin de specimene dinastea.sunt a9-a si vreau sa ma transfer. dar daca dau de alte specimene mai rele? ca uneori trebuie sa te gandesti si din perspectiva asta...nu stiu ce sa fac pana la urma'. Ca nici nu sunt o persoana care se acomodeaza repede si daca ma mut. sa trec iar prin acelasi lucru, singura...Iti doresc muuuulta rabdare big grin