| GoGuLeTz a întrebat:

Va plac filmele cu adolescenti? De ce?

Răspuns Câştigător
| Chocolate a răspuns:

Imi plac deoarece sunt lucruri specifice varstei noastre, sunt distractive, dar si triste., romantice, comice...neajuta sa gandim mai bine in structura vietii noastre.

10 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Da imi plac, pentru ca te regasesti in ele tongue laughing

| Puiutz a răspuns:

Dabig grin. desigur. pentru ca inca si eu sunt adolescenta. si imi plac... comediile.cand dau petreceri. sau cele de la scoala. sau orice alte filmehappy. de exemplu este un film. can't hardly wait. viata de liceu. cred ca e in romana. e foarteee tarelaughinglove struck. merita vazuthappy. suntem tineri. si inca nu stim lucrurile sa le facem cum trebuie. sau cand e vorba de dragoste in filme. si acolo e tare. cum incearca sa se apropie de o fata.etchee hee. deci imi plachappy
Byee:*

| MADALINAAAA a răspuns:

Da, imi plac mult...pentru ca povestesc despre viata noastra! despre cate schimbari au loc, prin cate experietene trecem, cate lectii luam de la viata, cum de iluzionam si ne dezamagim, cat de inofensivi suntem in fata problemelor, cat de creduli...ca de.tot ce zboara se mananca la varsta noastra.cum de maturizam.cum ne aventuram in iubiri...despre anii de liceu, despre noptile nedormite, despre certurile cu parintii, despre lacrimi si regrete, despre prietenii adevarate, despre noptii dansand in cluburi, iesind la agatat...:X:Xce frumoasa e viata de adolescent:X

| Ecaterina a răspuns:

Pentru ca sunt pure si nu este violenta acolo.happy

| utzuman2006 a răspuns:

Imi plac filmele cu adolescenti pentru ca ma fac sa retraiesc o varsta a vietii fara limite, a senzatiilor "high" trite sau doar visate...
Da, imi plac filmele cu adolescenti pentru ca ma deconecteaza din realitatea job-ului si plictisitor si a sesiunilor prelungite in miez de vara fierbinte...

| Georgiana95 a răspuns:

Imi plac filmele pentru adolescenti, deoarece in ele se reflecta viata unui adolescent si in fiecare film e un sambure de realitate.tongue

| pepenerosu a răspuns:

Pentru ca si eu sunt adolescenta.vad cum se poarta altii. poate iau exemplu...aflu lucruri noi. fac lucruri ce le fac tinerii!:X. e iubire in filmele cu adolescenti de obicei.si e frumoshappy. e muzica! e distractie!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Pentru ca uneori te regasesti si thu acolowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as putea as vedea toate filmele posibile cu si despre adolescenti... dc? nici eu nu stiu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA IMI PLAC.DE CE? POI SA VEDEM...SUNT ROMANTICE, AMUZANTE, TE SIMTI IN PILELEA PERSONAJULUI PENTRU CA SI TU ESTI ADOLESCENT. CEL PUTIN EU SUNT:d.AU intotdeauna3 etape pe care le respectacu sfintenie(toate filmele):1.totul incepe. 2. apar problemele si lucrurile se intorc in defavoarea ta3.toate se aranjeazatongue IMI plac pentru ca sunt magice, pentru ca sunt rupte de realitate.Cand te uiti la un film cu adolescenti iti dai seama ca poti sa visezi ca nu totul e ca acum(cei tari cu cei tari, iar ratatii si tocilari sau cei mai uratei singuri fara protectie topinduse dupa o privire de la aceia ce sunt considerati tari, fugind dupa fiecare oportunitate de a intra in grupul lor si altele)nu-i ok cum traim intr-o societate impartita. iar filmele cu adolescenti ne arata ca exista posibilitatea canoi toti sa fim uniti.de aceea mottoul meu''together for a better life'' cred ca e ok!
xoxoxoxoxoxo