| papatukjatlekjulk a întrebat:

Va place muzica aniilor 80' sau 90'?
Daca da, imi puteti spune cateva melodii care va plac foarte mult, din acea perioada? (doar pentru amatorii genului:p)

Răspuns Câştigător
| ..somebody.. a răspuns:

Da mie imi place multt. cu toate ca imi place si mz noua dar mrg eu zic ca cel mai bine asculti magic fm acolo vei auzi doar melodii superbe din anii 80 si 90 :*:* ma bucur ca mai sunt unii care apreciaza muzica asta nemuritoare superbaa

37 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Da love struck
Modern Talking - You are not alone
Modern Talking - You can win if you want
Sandra - Maria Magdalena (melodia mea, mai ales ca ma cheama madalina maria love struck )
...etc

| oz a răspuns:

Def leppard - pour some sugar on me
the police - every breath you take
foreigner - i want to know what love is(preferata mea)
guns n roses - sweet child o mine
lionel richie - hellow
abba - the winner takes it all
abba - lay all your love on me
europe - final countdown
europe - carrie
scorpions - wind of change
melodiile celor de la queen

| oz a răspuns:

Lionel richie - hello

| oz a răspuns:

We are the wolrd melodie cantata de majoritatea cantaretilor din 80

| daniDeeDee a răspuns:

Oh, can't you see it baby
You've got me goin' crazy

Wherever you go
Whatever you do
I will be right here waiting for you
Whatever it takes
Or how my heart breacasa
I will be right here waiting for you

| MM a răspuns:

Charles And Eddie - Would I Lie To You
Cutting Crew – I just died in your arms tonight
Andru Donalds- Michele
Bryan Adams- To love a woman

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Sincer nu, dar ca sa te simti bine: DA, o ador...numai asta ascultlaughing

| AnnAnne a răspuns:

Numai muzica din anii '80 si '90 ascult, muzica pe care unii ar putea-o considera veche, desi inca e mult mai apreciata decat cea comerciala, din zilele astea.

Cateva melodii?
Scorpions - Wind of Change
Oasis - Wonderwall
Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine
Red Hot Chilli Peppers - Snow
AC/DC - You shook me All Night Long
Nirvana - Come as You are
Aerosmith - Crazy
Van Halen - Jump
Eagles - Hotel California
Ozzy Osbourne - Crazy Train

Cam astea mi-au venit in minte acum.happy

| DontAsK a răspuns:

Http://www.theydeserveit.com/songs/top-100-songs/top-100-songs-of-90s.html

Cea mai buna muzica e cea a anilor 90 zic eu.

| aumih16 a răspuns:

Si mie imi place mult muzica din anii 70 80 si 90 foarte frumoase perioade ale muzicii acum toate panaramele sunt in industria muzicii dar ma abtin fiindca nu o sa mai fie muzica asa buna ca cea din acele perioade oricum de mult s-ar scoate hituri bune an de an tot cele vechi sunt baza

| aumih16 a răspuns:

As vrea daca se poate sa-mi aminteasca si mie cineva stiu vreo 3 melodii vechi din anii 90 dar numai tin minte cum se numeau primul era un tip care avea o geanta sport in care tinea un alt tip ostatic ala abia de mai putea sa respire in geanta aia e si ajunge tipul respectiv cu geanta la un restaurant unde bea si mananca alaturi de un amic de al sau e si la un moment dat deschisese fermoarul si ii dadea si lui ala din geanta saracul sa manance sa bea etc dupa aia a inchis fermoarul la loc si fugea foarte repede scapase geanta sport si apoi o luase dupa care mi se pare ca l-a prins politia da nu mai tin minte al doilea era un tip care dansa hip hop se ducea si se intoarcea de la un perete si zicea music etc si ultimul cel de al treilea era un tip negru numai stiu cum arata daca avea dreadlock-uri sau era chel dar stiu ca spunea cause i'm livin in the danger song sau zone etc parca da erau misto si astea tot de prin anii 90 da dumnezeu stie cum se numeau in fine daca poate cineva sa ma ajute printr-un link sau sa-mi zica cum se numesc nu ma supar dar vreau sa vad daca mai cunoaste cineva sau daca le-a ascultat

| aumih16 a răspuns:

Stiu in general melodiile din anii 90 doar 3 trei dintre ele nu le mai stiu

| aumih16 a răspuns:

A mi-am amintit melodia aceea de care ziceam eu ala care dansa hip hop care se ducea si se intoarcea de la un perete si zicea music jamiroquai virtual insanity

| aumih16 a răspuns:

Insa nu stiu primele doua mentionate de mine astea cu tipul ala care alerga cu o geanta sport in care tinea tipul ostatic si ajungea la restaurant dupa care iesea cu geanta si ziceam eu ca l-a prins politia numai tin minte si asta cu cause i'm living in the danger song sau zone oh oh oh oh oh oh etc pacat ca nu mi le mai amintesc o sa incerc ma dau de ceasul mortii si tot le voi gasi

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Va dau un indiciu la piesa asta care zic eu cause i'm living in the danger song sau zone oh oh oh oh oh oh oh avea tipul respectiv negru chel sau cu dreadlocku-ri o masina si avea un craniu prins langa oglinda din masina si masina tin minte ca o lua la vale dar stiu ca erau niste pereti plini de graffiti de diferite culori eu asa tineam minte clipul stiu ca e vechi din anii 90 probabil

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Da nu e the prodigy voodoo people aia o stiu si eu eu le stiu aproape toate melodiile lor din anii 90 adica nu numai a le lor toate melodiile aproape

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Stiu ca era ceva in genul muzicii lui james bond sau mission impossible

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Aia care zic eu cu tipul care alerga cu o geanta sport la aia ma refer

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Da nu asta de langa mai sus cea care am zis eu cu tipul care alerga cu o geanta sport

| aumih16 a răspuns:

Si mai stiu o melodie veche tot de prin anii 90 ceva cu ding dong tam taram tam tam taram tam tam taram tam tam taram tam tam parca clipul mi-l amintesc stiu ca era cu o frizerita care se pregatea sa tunda niste baieti care au parul c-am lung e si unul din ei am impresia ca nu a stat sa fie tuns ca lumea si a fugit mai departe numai stiu cum era da atat tin minte din ce imi amintesc

| aumih16 a răspuns:

Auziti mai am o rugaminte daca se poate sa-mi zica cineva sau sa-mi dea un link este o melodie din anii 80 sau 90 cu un tip sau o tipa care tipa foarte tare zicea ceva in genul aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
etc numai stiu cum se numea nici artistul nici melodia daca puteti sa ma ajutati daca nu nu si gata

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Am gasit-o pe asta care ziceam eu este din 1989 cu un tip sau o tipa care tipa foarte tare zicea ceva in genul aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha black box ride on time

| aumih16 a răspuns:

In timp ce cautam pe net melodii vechi din acele perioade legate de ingeri ca stiam eu una aparuta in anii 80 dar foarte populara si in anii 90 am gasit una a celor de la eurythmics there must be an angel (playing with my heart) a fost scoasa la un an dupa ce scosesera aia cu sweet dreams are made of this si inca o melodie buna din anii 90 ar mai fi lighthouse family high

| aumih16 a răspuns:

Oricum mi-au placut mult artistii de muzica pop funk synthpop electro etc nu prea imi place asa mult rock dar si acolo sunt niste cantece chiar bune doar ca eu nu prea ascult mai rar dau exemple de artistii care mi-au placut adica modern talking eurythmics beastie boys depeche mode chemical brothers the prodigy backstreet boys beatfreakz spice girls madonna kylie minogue beyonce knowles britney spears etc dar pot sa spun ca imi plac si din artistii romani cum ar fi dj project 3 sud est exotic blondy l.a. suie paparude akcent etc astia in general mi-au placut mie din rock pot zice doar roxette ca altele nu stiu imi plac si nirvana sau guns n roses si c-am atat

| aumih16 a răspuns:

Am uitat sa mentionez imi place si din artistii hip-hop 50 cent eminem kris kross house of pain cypress hill etc

| aumih16 a răspuns:

Am gasit-o si pe asta care ziceam eu cu ding dong din anii 90 the temperer ft maya feel it dar nu e clipul exact cum am precizat eu fiindca eu il stiam altfel

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Ceva cu o mireasa parca sau nu mai stiu exact cum era

| aumih16 a răspuns (pentru aumih16):

Da am gasit clipul adevarat al melodiei cu ding dong din anii 90 steps tragedy asta e clipul adevarat asa este era ceva legat de o mireasa si nu the temperer ft maya feel it asta este din 1998 dar bine remixata in 2009 dar nu asta e un fals cred ca asta o cautam ca pe asta o stiam mai bine si nu asta care am gasit-o the temperer ft maya feel it nu asta e falsa ori plagiat cel mai probabil

| aumih16 a răspuns:

Si as mai avea o intrebare tot legata de o melodie din anii 90 sau inceputul lui 00 erau niste baieti cred ca si fete numai stiu cum era dar care dansau breakdance si in clip la un moment dat se teleporteaza in alt loc si danseaza breakdance era misto tare dar numai stiu cum se cheama melodia da nici artistul daca ma poate ajuta cineva cu un link de preferinta ca chiar nu stiu m-as bucura s-o gasesc daca se poate ma ajutati va rog

| aumih16 a răspuns:

Am gasit melodia aceea care o cautam eu cu un tip negru chel cu dreadlock-uri sau era chel dar stiu ca spunea cause i'm livin in the danger song sau zone etc artistul se cheama apollo 440 ain't talkin' 'bout dub ei au mai devenit cunoscuti pe langa aceasta melodie si stop the rock care la fel e foarte cunoscuta

| aumih16 a răspuns:

Dar nu o gasesc melodia aceea care zic eu cu tipul care era tinut ostatic de alt tip e si ajungea tipul respectiv la restaurant manca ce manca si ii dadea si lui ala din geanta sa manance dupa a inchis geanta tipul ala care il tinea ostatic in geanta pe omul ala si dupa ziceam eu ca l-a prins politia numai stiu daca s-a intamplat asa oricum clipul e vechi si e tot din anii 90 eu sustin ca ar fi moby dar nu cred o sa o caut ce naiba daca am gasit altele trebuie sa o gasesc si pe asta imi pare rau ca nu o gasesc e tare cunoscuta

| aumih16 a răspuns:

Am gasit melodia aia care ziceam eu cu tipul ce era tinut ostatic intr-o geanta etc etc orbital the saint se numeste si nu am precizat cum trebuie ce se intampla in clip de fapt

| aumih16 a răspuns:

Flying steps breakin' it down acesta e clipul care ziceam eu niste baieti cred ca si fete care dansau breakdance si in clip la un moment dat se teleporteaza in alt loc si danseaza breakdance era misto tare dar numai stiu eu cum se numeste ma bucur ca am gasit-o doamne ce am mai cautat-o si doar o stiam da uitasem de ea ajunsese un hit mare hit sa zic asa

| aumih16 a răspuns:

Referitor la melodia celor de la flying steps breakin' it down tin minte ca o vazusem prima data pe atomic sau pe ce post era atunci difuzata vremuri oricum asa muzica nu o sa mai fie

| aumih16 a răspuns:

Mai stiu o melodie tot de prin anii 90 dar nu stiu cum se cheama artistul sau melodia dar tin minte ca era intunecat videoclipul si undeva la sfarsit nu pe la inceput apar niste tipi unul din tipi sta pe veceu sau in cada si altul ii turna in cap cred ca din tavan de undeva motorina benzina etc habar nu am ce ii turna dar eu parca asa tin minte eu am incercat sa o caut dar nu am gasit-o deloc si nu este pe genul hip-hop pop dance electronica ci rock punk sau metal dar habar nu am cine sunt astia eu voi mai cauta da nu stiu daca voi gasi melodia asta eu am cautat-o dar nu am gasit-o deloc asta este dar o voi mai cauta e veche si asta tot din anii 90 nu are cum sa fie din anii 80 insa e greu sa o gasesc pe asta macar daca as ti cine sunt astia dar nu stiu

| kasguz a răspuns:

Slave To Love - Bryan Ferry
Everybody wants to rule the world - Tears for fears
Is this love - Whitesnake

Daca tot te-ai apucat de ascutlat oldies but goldies arunca si o privire prin anii '60 si '70 daca ai chef asculta cam tot ce prinzi de la the beatles, the doors si pink floyd.

the doors - love street, break on through, LA woman
the bealtes - no reply, here comes the sun, help
pf - cam tot de pe albumele dark side of the moon, the wall, division bell