| madalina88 a întrebat:

Va place numele de Madalina? daca da argumentati

Răspuns Câştigător
| kiss1 a răspuns:

Buna, draga. love struck
Ce sa zic? Am multe persoane la care tin enorm de mult si pe care le respect care poarta acest nume, deciiii...iti pot spune cu mare siguranta ca ador acest nume magnific.Hai ca te ajut si cu citeva informatii despre Madalina: :d
Madalina, cu varianta masculina Madalin, este un nume de origine greceasca. El provine de la Magdalena, nume de origine greceasca ce semnifica persoana venita "din Magdala", o zona de langa marea Galielii.

Maria Madgalena este un personaj biblic care a fost curatat de pacate de catre Mantuitor si care a asistat la crucificarea acestuia. Maria Magdalena era o sfanta populara in Evul Mediu.
Mult succes, o zi buna in continuare. love struck

7 răspunsuri:
| Emma a răspuns:

Datongue
Doar e numele meuwinking

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Mai ales acum dupa moartea Madalinei Manole.

| xFaith a răspuns:

Da happy imi place numele happy Eu am foarte multe porecle happy

Mada
Mady
Madutz
Madutza
Lina
Ina

happy

| gynutza_5762 a răspuns:

Este frumos acest nume

cred ca imi place deoarece persoanele pe care le cunosc si poarta acest nume sunt foarte de treaba

nu conteaza ce nume porti,. poti sa te numesti si gherghina, daca esti o poersoana de treaba si care stie cum sa se comporte intr-o societate nu conteaza si vei fi admirata.

dar cu toate astea tu porti si un nume foarte frumos :X:Xlove struck

| CokoStar a răspuns:

Da, pentru ca porecla de la Madalina e suuuper Mada.

| Kittynika a răspuns:

Imy place Madalyna:X... dar pentru porecla Mada il urasc...numy place mada nicicum, pentru ca vine de la madalin nume de baiatcall meu

| madalinda a răspuns:

Da pentru ca e si numele meu happy