| Diddy_5492 a întrebat:

Va rog ajutati-ma la urmatoarea problema( mentionez ca sunt intr-a 8a si am uitat de a 5a):
care numere naturale de 3 cifre impartite la 42 dau restul 10?

ofer funda!

Răspuns Câştigător
| mada00madalyna a răspuns:

Abc barat :42=c1 r10 asa se scrie.
Acum gasesti divizori lui 42 de 3 cifre. Apoi inlocuiesti c1 cu fiecare dintre divizori dar c1 il scazi cu 10 si de aici e simplu.Nu stiu sigur.Mai cere pareri big grin.De ultima parte nu sunt sigura.

2 răspunsuri:
| Diddy_5492 explică:

Scuzati-ma intrebarea era cate numere naturale de 3 cifre impartite la 42 dau restul 10 nu care

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !