| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma
Salut, deci astazi am un interviu pentru un job pe la 14; 00 si nu prea stiu in ce consta unul, nu am mai fost nici o data si nu stiu ce ar trebui sa fac si despre ce e vorba.

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Buna!
Depinde pentru ce te angajezi. in general, esti intrebat informatii de genul : varsta, studii, experienta, de ce ai fi tu bun pentru job-ul respectiv, ce stii despre el etc. Conteaza sa stii sa iti faci reclama de unul singur. priveste in ochi angajatorul, vorbeste calm, fara sa fii lingusitor, imbraca-te adecvat si fa-te placut. Succes!

| capoi a răspuns (pentru GoldenZenith):

M-am dus pe pl... o sa vomit de emotii laughing))))

| GoldenZenith a răspuns (pentru capoi):

laughing) N ai de ce. Tot om e si ala. nu te mananca. si majoritatea angajatorilor sunt asa de plictisiti incat abia asteapta sa se termine faza. Oricum, fii sigur pe tine macar de fatada, daca te acapareaza emotiile, pentru ca la astfel de treburi timiditatea nu te ajuta deloc.big grin