| lovesunshine a întrebat:

Va rog! Cat mai multe raspunsuri/sfaturi. Mie mi-e placut mai de mult de un baiat.Prima mea dragoste adevarata. Cel pentru care am plans prima data. O prietena statea cu mine in pauze la scoala si imi dadea dreptate ca vai ca ma place, ca nu stiu ce.Ca mai apoi sa imi zica, ca si ea il iubeste. Mi-a picat fata si am inceput sa plang. Ea e genu mai fitoasa. E frumoasa, dar este super inculta(ca sa nu folosesc alt cuvant) si superficiala. M-am impacat cu ideea. I-am spus ca nu imi mai place de acel baiat si ea m-a crezut. Dar m-am mintit pe mine.Eu inca mai simt ceva pentru el.Si a trecut un an si ceva de la intamplarea asta.Acum ea mi-a spus ca el se da la ea.Eu nu am crezut-o. Dar l-am vazut cum o lua de dupa gat si vorbea cu ea. M-am impacat cu ideea, sau poate ca nu.Acum,dupa mult timp i-am dat fetei o melodie de dragoste trista.(Asa facem noi, ne dam melodii.)Si ea mi-a spus:"-Te urasc!" Si eubig grine ce? Ea:"Pt ca e melodia lui(baiatului acela) preferata. Am ramas socata.Este si melodia mea preferata.Si acum ma intreb: Oare nu am gresit ca le-am spus prea multor oameni ce simt pentru el?(Si el a aflat). Sunt confuza.Si stiu ca azi, in momentul acesta il iubesc mai mult ca oricand.Si nu stiu ce sa fac! Ajutati-ma! Dar fiti seriosi! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Flöricicä a răspuns:

:o! Tine minte, am cont pe TPU si pot vedea! De ce nu ai avut incedere in mineeesad? Stii prea bine ca si eu am problema asemanatoare...ma rogoh go onnu vrei, nu vrei. Daca doresti sfaturi mai bine fata-n fatawinking.

| Kazimir a răspuns:

Numai serios nu sunt...

| valioriginal a răspuns:

Pai si eu am fost in aceeasi situatie incerca sa nu il mai bagi in seama sa nu mai intrebi de el sa-i arati ca nu te intereseaza si ai sa vezi ca el singur va veni la tine; din propria initiativa.happy