| justinbiebersucks a întrebat:

Va rog, chiar am nevoie de ajutor. Peste o saptamana voi pleca intr-o excursie cu clasa, venind si jmecherii (oficial, se scrie cu "j") clasei. Imi place de o fata, care si ea vine in excursie. Ce frumos, natura, fata, ma pot imprieteni usor astfel. Dar stati! Mai sunt 2 baieti care o plac si care seeeegur au sanse mai mari ca doar jmecheria e la putere! Acum cateva luni acestei fete ii placea de unul din baieti, dar doar la aspect. S-au despartit caci aceasta fata nu vroia sa se sarute, sa se linga (expresie tampita zau!) cu acest baiat, asa cum vroia el. Ma rog, cica nu au fost la propriu impreuna, doar la bascaleala ca doar daca toti au prietena! Si acum, ambii baieti, nu o lasa in pace, chiar mimeaza obscenitati (eu necunoscand aceste "taine", cica nu imi traiesc viata, cica invat toata ziua)

Si, noroc de cei mai buni prieteni ai mei care au dat vestea ca si mie imi place de acea fata. Acum, de parca nu era de ajuns cat se luau de mine inainte, baietii astia sunt si mai rai cu mine. Fac glume "buuuune", spre exemplu, atunci cand am siretul dezlegat si ma leg unul din ei spune "Ia uite cum se leaga la siret...". Ori sunt eu prea serios, ori chiar sunt glume de doi bani la care "rade" doar prostimea. Uneori, ma enervez si ii trag una. Iar ei care "stiiuuuu sa se bata" (Faiii leu!) imi pun piedica doua zile ca am loit baeteii. Desigur nu lipsesc insultele, cum ca sunt nebun sau prost (parca nu o meritau), mai ales ca sunt tocilarul fraier al clasei. Eh, si acum cand sa fiu liber sa vorbesc cu aceasta fata (care m-a placut mai demult), iaca vin si cei mai jmekeri (oh era sa uit, se scrie si cu "ca"). Am cerut sfaturi si mai mereu mi se spune sa nu ii bag in seama. Asadar, daca aveti alt sfat, ori macar sa-mi explicati cum sa nu-i bag in seama, sunteti liberi sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea in excursie, sunt sigura ca prefera un tip simtit decat un "jmecher".

| CuppiDoon a răspuns:

Pai poarta-te normal cu ea. In excursie incearca sa-i iei apararea si fa-i mici cadouri cum ar fi ciocolata baga-i in buzunar biletele te iubesc(numele tau)...

Si inj excursie cand sunteti doar voi doi dai un pupic pe obraz... si atunci intreab-o daca te place. mai departe vezi tu ce faci

Iti urez o excurie placuta si. combina-te mai repede.

| petroindarkness a răspuns:

Inceraca sa continui sa fi cine esti. Poate fetei aceleia ii place de tine si u nu sitai. Daca nu iti merge cu fata spune-i in fata ce ai de zis, crede-ma, nu cred ca se va supara.
Iar daca te enerveaza in continuare baietii incearca sa nu ii bagi in seama sau du-te la prof si spune-i.Asta ar fi cam copilaresc doar ca uneori e singura sansa pentru a scapa de ei.

Sper ca te-am ajutat.

| justinbiebersucks explică:

Multumesc Multumesc,

@petroindarkness In nici un caz nu o sa le raspund cu aceiasi moneda (doar putinhee hee )

@petroindarkness Chiar ar trebui sa continui cine sunt, ai mare dreptate.

@SoL Se scrie jmeker nu jmecher.

| dya22100 a răspuns:

Pai
daca tie chiar iti place fata aia
nu ar trebui sa ii bagi inseama
dar totusi raspunde'le cu aceiasi moneda cum se spune
si fa'le acelasi lucru
si daca e sa fie si mari rau in acea excursie
abordeaz'o pe fata si intreab'o daca te place

si daca da miracolul se va petrecehappy