| RaLuCa_7165 a întrebat:

Va rog eu frumos ajutati-ma si pe mine sa rezolv urmatoarea ecuatie:24/(supra)2x-1, daca nu vreti sa-mi dati mura-n gura macar dati-mi un model si o rezolv eu va rog mult de tot nu stiu cum se rezolva va jur, Fundita si vot:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Yana a răspuns:

2x-1 E D24 ( adica: (2x-1) apartine divizorilor lui 24). In functie de ultimea in care trebuie sa rezolvi exercitiul, gasesti si solutiile.

[Yana]

1 răspuns:
| adriana97_5200 a răspuns:

Daca asta ii ekuatie eu is tank cu cit e egal n-are nici un egal skriel si te voi ajuta numai decit